AKTUALE

Bytyqi: Do mbështesim ligjin e propozuar nga VMRO-DPMNE për energjetikë!

Shkup, 23 qershor - Ish zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike Fatmir Bytyqi bëri të ditur se LSDM do të mbështes propozim ndryshimin e ligjit për energjetikë të propozuar nga VMRO-DPMNE. Ndërkaq,…

Aksident në Shkup, një person është lënduar

Më datë 21.06.2024 në ora 08:20 në SPB Shkup është raportuar se në Bulevardin “Krste Misirkov” në Shkup, automjeti i…

Micevski u bëri thirrje partive turke që të jenë pjesë e qeverisë së VMRO-DPMNE-së

Shkup, 23 qershor  – Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski sot, në kuadër të seancës parlamentare për zgjedhjen e…

EVN
Mbani frymën, Vesa heq bikinet në mes të plazhit

Vesa Smolica është tejet aktive në rrjete sociale. Ajo po shijon pushimet në bregdet, nga ku edhe po sjell imazhe…

TË FUNDIT

Bytyqi: Do mbështesim ligjin e propozuar nga VMRO-DPMNE për energjetikë!

Shkup, 23 qershor - Ish zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike Fatmir Bytyqi bëri…

Hungaria do ta bëjë prioritet migrimin përgjatë Presidencës së BE-së

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, u ka thënë mediave gjermane se ai…

Micevski u bëri thirrje partive turke që të jenë pjesë e qeverisë së VMRO-DPMNE-së

Shkup, 23 qershor  – Deputeti nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski sot,…

Portugalia mposht bindshëm Turqinë

Portugalia ka fituar me rezultat të thellë 3-0 ndeshjen ndaj Turqisë e…

Ivan Balliu “josh” spanjollët: Nëse silleni mirë, hajdeni në plazhet e Shqipërisë

Shqipërisë i duhen tre pikët në ndeshjen e fundit të Grupit B…

Netanyahun kundërpërgjigjet ndaj zëdhënësit të IDF-së: Shkatërrimi i Hamasit është qëllim i luftës

Zëdhënësi i lartë ushtarak i Izraelit, Adm. Daniel Hagari, hedh dyshime nëse…

FORUM

Rama paralajmëron shqiptarët: Kujdes se po ju mashtrojnë përmes kësaj loje!

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi sot shqiptarët që të mos bien pre e një skeme mashtrimi me kompjuterë përmes së cilëve imitohen numrat e celularëve dhe dërgohen mesazhe të…

Çfarë e lidh të djathtën ekstreme nga Serbia dhe BE-në?

Kundër migrantëve dhe vlerave liberale, për bashkëpunim më të ngushtë me Rusinë. Kjo është mënyra më e…

Me flamurin kuq e zi e atë të Kosovës mbi arkivol, në Kalbari i jepet lamtumira e fundit At Antonio Belushit

Sot në varrezat e Kalabrisë në Itali i është dhënë lamtumira e fundit at Antonio Belushit, priftit…

Hisen Berisha: Ambasadori Berishaj mu betua në kokën e Albinit se nuk ka vjedh gjë

Ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, i cili dyshohet për “Shpëlarja të parave”, “Shmangie nga tatimi”,…

Përzgjedhja e redaktorit

Më tepër

Evropa këtë dimër do të përballet me dy luftëra njëherazi!

Çdo përshkallëzim me Iranin mund të ndikojë në tregun e gazit po…

Pse po ngutet Vuçiqi me zgjedhjet e parakohshme?

Më 17 dhjetor janë shpallur zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, të Beogradit dhe…

GLOBI

Hungaria do ta bëjë prioritet migrimin përgjatë Presidencës së BE-së

Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, u ka thënë mediave gjermane se ai dëshiron të bëjë çështjen e migrimit si temë kyçe kur Hungaria të jetë në krye të BE-së, në…

Egjipti ndjek penalisht agjentët e udhëtimeve ‘mashtruese’ për Haxh

Kryeministri i Egjiptit, Mostafa Madbouly, ka urdhëruar të shtunën që 16 kompanive turistike t’iu pezullohet licenca dhe…

Kina dhe Franca nisin misionin për të kuptuar më mirë gjithësinë

Një satelit i Francës dhe Kinës është lëshuar të shtunën drejt hapësirës, për të kuptuar më shumë…

Gjykata Supreme përmbys dënimin me vdekje për reperin iranian

Gjykata Supreme në Iran e ka përmbysur dënimin me vdekje kundër reperit Toomaj Salehi, ka bërë të…

DOSSIER

MAFIA SHQIPTARE: Nga droga te armët, në Evropë vetëm Ndrangheta ua kalon

Mafia shqiptare është kthyer në një shqetësim të vërtetë për Italinë. Ky fakt është konfirmuar edhe pas…

“Lufta e Shenjtë” e Perandorisë Osmane

Në tetor 1914 Perandoria Gjermane fitoi një aleat të ri: Perandoria Osmane hyri në Luftën e Parë…

Subutai, gjenerali që pushtoi territorin më të madh në histori

Subutai ishte djali më i vogël i një farkëtari, që u bë kryekomandanti i ushtrive të XhengizKhan.…

Ylli i Premier drejt Milan-it: “Klubet po flasin”

Duke folur në kanalin e gazetarit André Hernan në YouTube, Emerson Royal, objektivi numër 1 i Milanit për krahun e djathtë, i shkel syrin klubit kuqezi. “Të dish që Milani…

Arbër Hoxha: Spanja skuadra më e mirë në grup, sot do të jetë shumë e vështirë

Shqipëria ka sot ndeshjen më të rëndësishme të Euro 2024, atë ndaj Spanjës, e vlefshme për Grupin…

Zbulohet numri i mundshëm i fanellës së Endrick në Real Madrid

Endrick do të bëjë kalimin nga Palmeiras në Real Madrid gjatë verës. Braziliani është tashmë një lojtar…

Portugalia mposht bindshëm Turqinë

Portugalia ka fituar me rezultat të thellë 3-0 ndeshjen ndaj Turqisë e vlefshme për Grupin E, duke…

KULTURË

“Mora fjalë”, himni i dytë për shqiptarët, Shkurte Fejza: Kam emocion kur e këndoj

Kënga “Mora fjalë” është bërë një himn i dytë për shqiptarët pasi na shoqëron në çdo ndeshje…

Impresione admiruese nga koncerti i korit “Zërat e bardhë”

Kori “Zërat e bardhë” i përbërë nga fëmijë të grupmoshave te ndryshme (të nivelit arsimor nga klasa…

Kur shkrimtari ishte spiun si personazhet e tij

Pas luftës, Fleming u vendos në Xhamajkë dhe nisi karrierën e tij si shkrimtar. Librat e tij,…