E mërkurë, 24 Korrik, 2024
29.8 C
Skopje

A.A

MPB Maqedoni: Arrestohen dy persona nga Tetova për transport joligjor të emigrantëve

MPB Maqedoni informon se me datë 12.06.2022 në ora 22:30 në pikën kufitare magjistrale “Bogorodica” – Gjevgjeli, zyrtarë policorë...

Rebalanci sot para Komisionit për Financim dhe Buxhet

Komisioni për Financim dhe Buxhet në Kuvendin e RMV-së, si komision amë, sot e fillon debatin për ribalansin e...

Maqedoni: Bizneset kërkojnë masa urgjente për ndihmë nga shteti, inflacioni shkakton situatë katastrofale

Rritja e çmimeve në tregun vendor si dhe inflacioni, kanë shkaktuar reagimin e shumë bizneseve prodhuese dhe jo vetëm,...

Përfaqësuesi i Bosnjes shkon në “Ballkanin e Hapur”: T’i hapim kufijtë tanë

Bosnje-Hercegovina nuk është pjesë e Ballkanit të Hapur, por në samitin e mbajtur në Ohër këtë të mërkurë, një...

Çfarë kërkon Turqia nga NATO?

Përveç kritikave se Aleanca ka humbur të gjitha funksionet, Ankaraja nxjerr në pah edhe kontradiktat, mospërputhjet dhe mangësitë e...

“Ballkani i Hapur”, Abazoviç: Çdo nismë që çon në progres, ka mbështetjen e Malit të Zi

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, gjatë fjalës së tij në Samitin e Ohrit, u shpreh për “Ballkanin...
spot_imgspot_img

Masonët, konspiracioni, Kabbalah dhe sekretësia e hapur – Albanian Post brenda Lozhave Masonike Ballkanike

Figura e masonëve dhe veprimtaria e tyre është ndër çështjet më të diskutuara dhe më delikate të trajtuara ndër...

Lufta në Ukrainë: Banka Botërore paralajmëron rrezikun e recesionit

Banka Botërore ka paralajmëruar se vendet në mbarë botën do përballen me recesion pasi tanimë lufta e Ukrainës po...

Escobar shpreh mbështetjen për “Ballkanin e Hapur”: E rëndësishme të mbetet një projekt ekonomik, kam disa propozime…

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor është i pranishëm virtualisht në samitin e “Ballkanit...

Macron: Vetëm një marrëveshje e mirë me Bullgarinë mund të konsolidojë perspektivën evropiane të Maqedonisë në BE

Parisi zyrtar, në cilësinë e kryesuesit të Bashkimit Evropian, i jep mbështetje të plotë një marrëveshjeje mes Shkupit madhe...

Rama: Konfliktet në rajon zgjidhen vetëm me “Ballkanin e Hapur”

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama para të pranishmëve në ‘Ballkanin e Hapur’ ka thënë se kjo nismë ndihmon që...

Selakoviq: E rëndësishme që Ballkani i Hapur të funksionojë, do të vizitojë Rusinë së shpejti

Ministri i Jashtëm serb, Nikola Selakoviq ka deklaruar se është e rëndësishme që Ballkani i Hapur të funksionojë e...