Arbnor Muja tregon prapaskenat e bisedave me dy legjendat holandeze për transferimin te gjiganti belg

Arbnor Muja vitin e kaluar bëri një hap të madh në karrierën e tij, duke u larguar nga gjiganti kosovar

Xavi i lumtur me kualifikimin e Barcelonës në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

Trajneri i Barcelonës, Xavi ndihet i lumtur me kualifikimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, por shtoi se problemet

Aziri i reagon Osmanit: Me deklarata nuk mbahen frontet

Nënkryetari i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri ka folur për deklaratën e Bujar Osmanit të BDI-së ku thotë se skena

Kasami: Në vendin tonë demokracia rrënohet çdo ditë

Kryetari i Lëvizjes Besa dhe i Komunës së Tetovës, gjatë nënshkrimit të deklaratës së koalicionit “Lidhja Europiane për Ndryshim”, tha

Gashi tregon arsyet pse u bënë bashkë në frontin opozitar

Gjatë nënshkrimi të deklaratës së koalicionit “Lidhja Europiane për Ndryshim”, kryetari i Alternativës, Afrim Gashi , ka treguar edhe arsyet

Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e Ligës së Evropës dhe Ligës së Konferencës

Janë caktuar gjyqtarët për ndeshjet e ditës së enjte në Ligën e Evropës dhe në Ligës e Konferencës, duke përfshirë

Mexhiti i reagon Osmanit: I pengon VV-ja, por jo ardhja e Sergej Lavrovit

Lideri i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti në aktivitetin e LEN-it ka folur edhe për intervistën e ministrit të Punëve të

Ahmeti kujton Hamëz Jasharin, Fazli Grajçevcin e Murat Memetin

“Nuk ka peshë asnjë fjalim se sa ligjëratat e Hamëz Jasharit, se sa masakra që u bë mbi Fazli Grajçevcin

“Perandoria e kalbur po shembet” – Artan Grubi sjell fjalimin e Hasan Prishtinës

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi ka bërë të ditur se akademia për shënimin e 28 Nëntorit, i dedikohet Hasan Prishtinës.

Kuleba nuk do të vijë në Shkup për shkak të Lavrovit, takimin do ta bojkotojnë edhe vendet baltike

Ministri i Jashtëm ukrainas Dimitro Kuleba nuk do të marrë pjesë në takimin ministror të OSBE-së në Shkup dhe Ukraina

Ahmeti zbulon se çfarë e pyeti funksionari i lartë maqedonas për flamurin shqiptar

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në akademinë për shënimin e 28 nëntorit ka zbuluar se çfarë e ka pyetur një

Ukrainasit nga Shkupi kundër ardhjes së Lavrovit: Duart e tij janë me të zhytura në gjakun e ukrainasve

Shoqata e Ukrainasve nga Maqedonia “Lesja Ukrainka” shpreh revoltë në lidhje me paralajmërimin e vizitës së ministrit rus për punë

Posti i kryeministrit tabu që duhej thyer!? Osmani: Me rëndësi koncepti jo emri

Koha për kryeministrin e parë shqiptarë. Me këto fjalë në zgjedhjet e fundit parlamentare BDI ftonte qytetarët të votojnë Naser

FIFA po konsideron mundësinë për t’i dhënë më shumë ‘pushtet’ sistemit VAR

VAR mund të marrë edhe më shumë përgjegjësi gjatë ndeshjeve të futbollit, duke përfshirë vendimet për goditje dënimi, rivënie këndore

‘Busquetsi i ri’ që e shiti Barcelona për 8.5 milionë euro

Në korrik të 2023, Barcelona e shti Nico Gonzalezin te Porto për 8.5 milionë euro me një opsion rikthimi prej