Elon Musk bëhet personi më i pasur në botë

Elon Musk është bërë personi më i pasur në botë, duke kaluar shefin e Amazonit, Jeff Bezos, falë rritjes enorme…

Aleksandar Dashtevski, propozim i VMRO-DPMNE-së për kryetar të KSHZ-së

Aleksandar Dashtevski do të jetë propozimi i ri i VMRO-DPMNE për kryetar të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve. Kjo u konfirmua…

Mickoski: Regjistrimi të shtyhet për një vit

VMRO-DPMNE-ja opozitare propozon shtyrjen e regjistrimit për një vit, duke e ndjekur shembullin e Gjermanisë, si dhe heqjen e dy…

Shërbimi sekret në Maqedoni po mban peng mijëra kërkesa për shtetësi të shqiptarëve

Deri sa përplasjet mes pushtetit dhe opozitës për Ligjin për shtetësi vazhdojnë, Alsat mëson se mijëra kërkesa të qytetarëve janë…

EKSKLUZIVE/John Alite për KOHA: Protesta ishte për lirinë e Amerikës, jo për Donald Trumpin

Shqiptari në protestën pro Trump, flet ekskluzivisht për gazetën KOHA. “Unë isha me flamurin shqiptar, sepse si gjithë amerikanët këtu…

Filipçe: Do të shqyrtojmë zgjatjen e orarit të punës për kafenetë

I pyetur për kërkesat e gastronomive që lokalet e tyre të punojnë deri në orën 23:00, ministri Filipçe në konferencën…

Leksion historik për puntorinë shqiptare, nga Lufta e Parë Botërore

Lufta e parë botërore e cila në termologjinë politike por dhe ushtarake cilsohet se filloi si një luftë ndërimperialiste për…

Kush është “djalli me brirë”, në Kongresin amerikan?

Me besimin se, presidenti Trump po bën një luftë të fshehtë kundër një zinxhiri të fuqishëm pedofil satanik dhe kundër…

Gazetari francez: Si u takova me Esat Pashën në Tiranë

Nga Aurenc Bebja, Francë – 7 Janar 2021 “Le Journal” ka botuar, të martën e 27 majit 1913, në ballinë,…

Fishta… gjithmonë me një si zemërim perëndish

 Kur themi Atë Gjergj Fishta, janë bashkë e të pandara emri i Poetit me fjalën parake, të lashtë sa vetë…

“In the name of love” e Bebe Rexhës dëgjohet 1 miliard herë në Spotify

Ylli shqiptar ka arritur të marrë 1 miliard dëgjime në platformën suedeze për muzikë “Spotify”. Bebe Rexha ka arritur dëgjueshmëri…

Eksportet e naftës shqiptare ranë ndjeshëm vitin e kaluar

Kriza ekonomike e ka prekur ndjeshëm industrinë e nxjerrjes së naftës në Shqipëri. Sipas të dhënave të Instat, për 11…

Von Cramon: Gjasat janë shumë të vogla që Kosova të fitojë liberalizimin

Qytetarët e Kosovës edhe këtë vit do të mbesin pa liberalizim të vizave. Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola…

Trumpi i braktisur, buzë shkarkimit

Teksa kanë mbetur vetëm edhe 13 ditë deri në përfundimin e mandatit të tij zyrtar, zëvendëspresidentit Mike Pence i janë…

OBSH i kërkon Evropës masa më të ashpra kundër koronavirusit

Organizata Botërore e Shëndetësisë u bëri thirrje vendeve evropiane të bëjnë më shumë për të frenuar një variant të ri…