Aktuale

Të fundit

“Respekt dhe besim i veçantë”, Xhaferi falënderon Ali Ahmetin

Kryeparlametari Talat Xhaferi e pranon vendimin e Kryesisë Qendrore të BDI-së që ai të jetë kryeministër i parë shqiptar, ndërsa

Mexhitit nuk i bën përshtypje kryeministri shqiptar:  Shtëpi e rrënume me fasadë të renovume

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, pjesë e Lidhjes Europiane për Ndryshim, Izet Mexhiti, i pyetur nga TV21 rreth vendimit të BDI-së

VMRO-DPMNE e quan Talat Xhaferi dezertues njëlloj sikurse Kovaçevskin

VMRO-DPMNE përmes një kumtese të lëshuar për media thonë se ashtu sikur Kovaçevski i cili ka dezertuar nga armata edhe

Restorantet e Ohrit ulin çmimet për të pasur klientë vendor

Disa gastronomë të Ohrit kanë filluar të ulin çmimet e shërbimeve, nga frika se mund të vënë çelës në derë

Vetëm sot 921 dënime për tejkalim shpejtësie

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së sotme vazhdoi me aksionin për dënimin e shoferëve të cilët tejkalojnë shpejtësinë.

LEN: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”

Përmes një kumtese, nga Lidhja Evropiane për Ndryshim theksojnë se zhvillimet e fundit me vrasjen e vajzës 14 vjeçare Vanja

Nikolovska: “Politizimi mund të çojë në refuzimin e ekstradimit të Palços”

Procedura e ekstradimit nga Turqia nuk mund të përfundojë brenda një ose dy ditësh, shpjegon ish-gjyqtarja e Strasburgut Margarita Caca

BDI propozon Xhaferin për kryeministër teknik

Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim në mbledhjen e sotme ka vendosur që për kryeministër teknik ta propozojë kryeparlamentarin aktual

Pa ndryshime kushtetuese s’ka konferencë me BE-në

Javën e ardhshme në Bruksel pritet të zhvillohet samiti i përbashkët i liderëve të Bashkimit Evropian me kolegët e tyre

UNSHM: Nxënësit në Maqedoni ndjejnë se po u cenohet siguria

Nxënësit e shkollave të mesme ndjejnë se është cënuar siguria dhe komfori i tyre si të rinj – thonë nga

Përzgjedhja e redaktorit

Historia e tre vajzave: Ligji më detyron të kryej marrëdhënie me burrin, edhe pse s’dua!

Aktivistët janë përpjekur të ndryshojnë ligjin prej vitesh, por ata

Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit (TABELA)

Shkup, 7 dhjetor - Besimi i qytetarëve tek institucionet kalon