Aktuale

Të fundit

Kauma: RMV ka demonstruar diplomaci të suksesshme me fqinjët e saj

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut kanë ndërtuar një shoqëri të suksesshme multietnike, ndërsa shteti ka dëshmuar diplomaci të suksesshme me

Trençevska: Masat antikrizë nuk janë qëlime parazgjedhore, por për mbështetje të qytetarëve

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska thotë se masat antikrizë të miratuara nga Qeveria nuk janë për qëllime

Osmani para Lavrovit: Agresioni rus në Ukrainë shkatërroi jetët e njerëzve të thjeshtë dhe shkeli marrëveshjet për siguri

Kryesuesi aktual i OSBE-së, Bujar Osmani në fjalimin e tij në mbledhjen e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së në

LEN: BDI po rikthen komunizmin dhe konceptin e “shqiptarëve të ndershëm”

Lidhja Europiane për Ndryshim me shqetësim po ndjek fushatën e BDI dhe Këshillin gjyqësor për shkarkimin e Besa Ademit nga

Petrovska: Takimi me O’Brajan edhe një konfirmim për mbështetjen e fuqishme amerikane

Në takim me Xhejms O'Brajan, ndihmës sekretarin shtetëror të SHBA-së për Evropë dhe Euroazi, edhe një konfirmim për mbështetjen e

Mickoski – Sijarto: Maqedonia ka qenë jashtë BE-së për një kohë të gjatë

Maqedonia ka qenë për një kohë të gjatë jashtë BE-së, ndër të tjera edhe për shkak të pengesave të paarsyeshme

Kovaçevski: Sa më parë të ndalohet agresioni rus në Ukrainë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, në hapjën e 30-të të Këshillit Ministror të OSBE-së, ka mbajtur fjalim. Ai përmendi agresionin

Kovaçevski: RMV-ja është para një momenti për të siguruar perspektivën evropiane

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, sot ka zhvilluar takim kokë më kokë me Ndihmës Sekretarin e Shtetit të

Kohen: Lufta me Hamasin do të vazhdojë deri në çlirimin e plotë të Gazës

Ministri i Jashtëm i Izraelit, Eli Kohen, para fillimit të Këshillit Ministror të OSBE-së në Shkup, në një deklaratë për

Kovaçevski: Nuk është fitore diplomatike e Rusisë, është fitore e OSBE-së

Kryeministri i vendit Dimitar Kovaçevski vlerëson se pjesëmarrja e ministrit të jashtëm të Rusisë, Lavrov në Takimin e Këshillit Ministror

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në