Aktuale

Të fundit

Gjendet një granatë në Kumanovë

Një 55-vjeçar nga fshati Hotël i rajonit të Kumanovës ka raportuar në polici se ka gjetur një granatë deri sa

Toshkovski: Shqipëria ka mirëkuptim për problemet e Maqedonisë me dokumentet personale

Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, zëvendësministri Nazim Bushi dhe zëvendësministri plotësues Mitko Bojmacaliev sot zhvilluan një takim pune

Demiri: Trikafta përmirëson jetën e pacientëve me fibrozë cistike

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Demiri ështl takuar sot me kryetarët e Shoqatës për Fibrozë Cistike (SHFC), Aleksandar Stamboliski dhe Elmir

Angellovska – Bezhoska: Trendet inflacioniste janë pozitive, por duhet kujdes

Guvernatorja e Bankës Popullore Anita Angellovska - Bezhoska në një video-intevistë për "Eurohumani" ka theksuar se trendet inflacioniste janë pozitive,

Bojmacaliev doli në pikën kufitare me Greqinë dhe e priti kamionin me 140.000 ekzemplarë për nxjerrje të pasaportave

Zëvendësministri plotësues i Punëve të Brendshme, Mitko Bojmacaliev, mbrëmë në vendkalimin kufitar Bogorodicë ka pritur 140.000 ekzemplarët e rinj për

Digjet vetura e një prokurori në Prilep

Prokuroria Publike e Maqedonisë së Veriut informoi se gjatë ditës së djeshme në Prilep, është djegur vetura private e prokurores

Në Shkup janë regjistruar gjithsej 57 raste me kollë të keqe

Në Shkup këtë sezon janë regjistruar gjithsej 57 raste me kollë të keqe, nuk ka të regjistruar me linë, këto

LSDM: VMRO-DPMNE dhe ministri i MPB-së po bllokojnë procesin e dhënies së pasaportave

VMRO-DPMNE gënjen qytetarët dhe krijon problem edhe më të madh me dhënien e pasaportave të reja, akuzojnë sot nga LSDM.

Arsovski: Kandidatët e LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së kanë më shumë gjasa të kalojnë në rrethinë e dytë

Analisti Petar Arsovski theksoi se ka shumë të ngjarë që kandidatët nga VMRO-DPMNE dhe LSDM të hyjnë në rrethinë e

Fillon grumbullimi i nënshkrimeve për kandidatë për president dhe për deputetë

Afati për grumbullimin e nënshkrimeve për kandidatë për president dhe për kandidat për deputetë fillon sot dhe do të zgjasë

Përzgjedhja e redaktorit

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak