Aktuale

Të fundit

Dhuna në familje rritet, qytetarët nuk u besojnë institucioneve

Ende mbetet i vogël numri i denoncimeve të rasteve të dhunës në familje. Kjo ndodh sepse qytetarët nuk u besojnë

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908 raste të reja në vit, përkatësisht 333 raste për 100.000

LAJMI I FUNDIT: Dy të vdekur një i lënduar rëndë në një fshat të Kumanovës

Të paktën tre persona u qëlluan sot, dhe dy prej tyre vdiqën në fshatin Gabresh të Kumanovës. MPB në Kumanovë

​Shumë lëndë të vjetra të pazgjidhura

Sipas raportit për vitin që kaloi, kanë ngelur 178 lëndë të vjetra të pazgjidhura. Kryetari Marku potencon se më e

LEN: Kandidati presidencial i BDI-së nuk i përfaqëson shqiptarët

Këto ditë, kur po bëhen publikë kandidatët për presidentë të Republikës së Maqedonisë, ndër emrat që lakohen nga Bashkimi Demokratik

U ngrit flamuri i Ukrainës në Shkup

Para Ministrisë së Mbrojtjes mëngjesin e sotëm është ngritur flamuri ukrainas, në shenjë të përkrahjes për mbrojtjen e integritetit territorial

Banka Popullore: Në janar rritje vjetore prej 10 për qind në totalin e depozitave dhe 5.7 për qind të kredive

Totali i depozitave në nivel vjetor është rritur për 10 për qind, ndërsa kreditë gjithsej për 5.7 për qind, kumtoi

Kovaçevski u kërkon falje mediave: I pranoj të gjitha reagimet e SHGM-së

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, mori pjesë në fillimin e punimeve të ndërtimit të objektit të Sallës Universale, ku sërish

Toshkovski: BE-ja nuk do të bëjë probleme për udhëtim me pasaporta me emrin e vjetër kushtetues

Ministri teknik i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski deklaroi se sot ka marrë shkrim nga Brukseli se Bashkimi Evropian nuk

FSSH: Kërkesa e 18-vjeçarit u refuzua pasi bëhet fjalë për rehabilitim, e jo mjekim

Fondi për Sigurim Shëndetësor i Maqedonisë së Veriut ka sqaruar vendimin e tyre për të mos mbuluar harxhimet e mjekimit

Përzgjedhja e redaktorit

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908