Aktuale

Të fundit

Zaev: Zhernovski nuk do të jetë kandidat për kryetar të komunës Qendër

Kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski nuk do të kandidohet për edhe një mandat në zgjedhjet e ardhshme lokale, deklaroi

Konkursi për anëtarin e KSHZ-së në seancën e 15-të kuvendore

Propozim vendimi për shpalljen e konkursit publik për zgjedhjen e anëtarit të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ), të parashtruar nga

Trudo: Vazhdon mbështetja kanadeze për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Kanadaја edhe më tej vazhdon me mbështetjen e ambicieve të Maqedonisë për anëtarësim në NATO dhe e pret ditën kur

Idriz Orana kandidat i PDSH-së për komunën e Çairit

Partia Demokratike Shqiptare - dega Çair mbrëmë në mbledhjen e mbajtur e zyrtarizoi kandidaturën e Idriz Oranës për kryetar të

Gruevski – Brglez: Prioritet mbetet anëtarësimi në BE dhe NATO

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski mbrëmë vonë u takua me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Sllovenisë, Milan Brglez me

Tre të lënduar rëndë në aksidentin në Negotinë

Tre persona janë lënduar rëndë, ndërsa një më lehtë, në aksidentin i cili ka ndodhur në Negotinë rreth orës dy

Debati për ligjin për gjuhët vazhdon në Komisionin për sistem politik dhe marrëdhënie mes bashkësive

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot seanca do të mbajnë Komisioni për sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive dhe Komisioni

Qeveria do të publikojë informacione për ndihmën shtetërore për investitorët e huaj

Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot do të publikojë informacione për atë se sa ndihma shtetërore u është ndarë investitorëve

BE mbështetje për përmirësimin e menaxhimit me mbeturina në rajonet lindore dhe verilindore

Në Shkup sot do të mbahet ceremonia përfundimtare me rastin e projektit të BE-së "Përgatitje e projekteve dhe dokumentacionit për

Drekë afariste e Shoqatës ekonomike të Maqedonisë dhe Gjermanisë

Shoqata ekonomike e Maqedonisë dhe e Gjermanisë organizon drekë pune me kryeministrin, Zoran Zaev. Dreka afariste do të mbahet në hotelin

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në