Aktuale

Të fundit

Liqeni i Ohrit po shteret

  Qefsere ABDYLI Shkup, 16 shkurt - Katastrofa me të cilën përballet Liqeni i Ohrit këto ditë është një nga

Përkujtohet vepra e Muzafer Xhaferit dhe Shpend Mazrekajt

Shkup, 16 shkurt - Në organizim të Shoqatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (SHVL-UÇK), sot në Tanushë

Ahmeti: Në parti nuk prodhohet bomba atomike por analizohet për çështjet politike

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti deklaroi sot se partia e tij nuk do të shpejtojë për të marrë një vendim

Ministri i Arsimit Pishtar Lutfiu vizitoi shkollën fillore në fshatin Kllukovec

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Pishtar Lutfiu së bashku me përfaqësues nga ministria, vizituan shkollën fillore në fshatin Kllukovec të

Mbërrijnë 723 kërkesa për kompensime për blerjen dhe instalimin e dritareve

Ministria e Ekonomisë deri më sot në orën 15:00 ka pranuar 723 kërkesa për kompensimin e shpenzimeve për thirrjen publike

Zbogar: Të mos dramatizohet, jam optimist se do të formohet qeveria

Euroambasadori Samuel Zhbogar sot deklaroi se është optimist dhe se liderët politik në Maqedoni do ta gjejnë mënyrën e vërtetë

BDI-së nuk i mjafton garancia e LSDM-së

Fatos RUSHITI Shkup, 16 shkurt - Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë (LSDM) pret nga BDI të përgjigjet përmes nënshkrimeve për të

Shilegov kërkon informata për takimet e Jolevskit në SHBA

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov sot vlerësoi se është e palejueshme që pas takimeve të minsitrit të Mbrojtjes, Zoiran Jolevski

VMRO: Populli i njeh edhe gënjeshtrat e mëdhaja të LSDM-së dhe Sorosit

VMRO-DPMNE vlerëson se LSDM-ja dhe Soros vazhdojnë ta gënjejnë opinionin, por se kjo nuk u kalon, sepse, siç thonë nga

Promovim i projektit “Demistifikimi i konflikteve ndëretnike”

Ulje të tensioneve ndëretnike dhe ndërkonfesionale dhe konflikte tek rinia e shkollave të mesme në Maqedoni dhe relaksimi i tyre

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”