Aktuale

Të fundit

Ndalim i komunikacionit edhe ditëve në vijim

Dibër, 16 nëntor - Drejtimi rrugor Mavrovë-Dibër, saktësisht te Ura e Boshkos, në Kosovrast, do të bllokohet edhe ditët në

122 të vdekur në aksidente, 25 janë këmbësorë

Shkup, 16 nëntor - Avancimi i sigurisë së këmbësoreve në komunikacion dhe ulja e viktimave në rrugë ka për qëllim

Spasov: Pensioni mesatar do të jetë 13.750 denarë

Me rritjen e pensioneve për pesë për qind që do të realizohet në javën e parë të dhjetorit, pensioni mesatar

Bie nga kati i tetë, humb jetën mjeshtri i ashensorëve

Mjeshtri i ashensorëve, 57-vjeçari V.M. nga Draçeva e Shkupit, ka humbur jetën dje në garazhin me kate “Kongresi i Selanikut”

Tërmet në Maqedoninë juglindore

Shkup, 16 nëntor - Tërmet me intensitet prej tre deri në katër ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane është ndjerë sot

Zgjedhje korrekte dhe të besueshme

Shkup, 16 nëntor - Ministri i Mbrojtjes, Zoran Jolevski, i cili gjendet për vizitë pune në SHBA, u takua me

Gjashtë aksidente në Shkup, “karrotreci” largon 87 automjete

Shkup, 16 nëntor - Gjashtë aksidente janë regjistruar dje në Shkup, me ç'rast është lënduar rëndë një pasagjer, ndërsa edhe

Kryeministri piktor

    Kështu e nis shkrimin e tij për “The Guardian”, kritiku amerikan i artit, Jason Faragó, i cili këto

Shtetit s’i intereson mbrojtja e informatorëve

Institucionet shtetërore, në mesin e të cilëve Ministria e Punëve të Brendshme dhe Prokuroria Publike, nuk janë të interesuar për

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në