Aktuale

Të fundit

Plaçkitet një 24-vjeçar i Velesit në Shkup

Dy persona të panjohur të maskuar, të armatosur me pistoletë mbrëmë kanë kryer plaçkitje mbi 24-vjeçarin J.F. nga Jabollçishti i

Digjet një barakë me shishe të plastikës

Një barakë e vjetër e cila është shfrytëzuar si depo për mbeturina për shishe të plastikës mbrëmë është djegur në

Qyteti i Shkupit: Më masovisht të shfrytëzohet transporti publik falas

Më masovisht të shfrytëzohet transporti publik nga qytetarët e Shkupit, të lihen automobilat dhe të shfrytëzohen shërbimet falas të transportuesve

Aksident tek pika pagesore Tetovë, lëndohen dy persona

Dy persona janë lënduar, janë dëmtuar tre automjete, si edhe kabina pagesore numër shtatë e tatimit pagesor afër Tetovës në

Gruevski takon ambasadoren e OSBE-së Soumalainen

Gjendja në Republikën e Maqedonisë është e pjekur për mbajtje të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare për shkak të shumicës së

Një familje strugane sulmohet në shtëpinë e tyre

Shkup, 7 shkurt - Personi M.A., bashkëshorti i saj E.A. dhe vjehrra e saj Z.A. fizikisht janë sulmuar mbrëmë në

“Muzeu i Muhamedit a.s.” në Çifte Hamam

Forumi Rinor Islam mundëson paraqitjen e projektit “Muzeu i Muhamedit a.s.”, i cili po paraqitet për herë të parë në

Vetëvritet 37 vjeçari nga Merova

Tetovë, 7 shkurt - Një 37 vjeçarë me iniciale I.A nga fshati Merovë të hënën, rreth orës 11.20 minuta, është

Qeveria do të vendosë për familjet e vërshuara

Shkup, 7 shkurt 2017, Qeveria në mbledhjen e ardhshme me propozim të Ministrisë së Punës dhe Politikës Sociale, i cili

Kuçi: Vazhdojnë subvencionet për efikasitet energjetik

Ministria e Ekonomisë edhe këtë vit vazhdon me subvencione për përmirësimin e efikasitetit energjetik dhe u bën thirrje dhe i

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”