Aktuale

Të fundit

Dëmet nga temperaturat e ulëta në bujqësi do të dihen në pranverë

Shkup, 17 janar - Pjesa më e madhe e kulturave bimore nuk janë dëmtuar nga temperaturat e ulëta, që e

Në shitje rreth 11.000 banesa, çmimet të qëndrueshme

Qefser ABDYLI Shkup, 17 janar - Ulje të çmimeve të patundshmërive para së gjithash për shkak të aktivitetit të rritur

Plaçkitet një pompë benzine në Murtino

Shkup, 17 janar - Dy persona të panjohur të maskuar mbrëmë rreth orës 02:50 e kanë plaçkitur pompën e benzinës

Protesta nëse rifillon me punë Jugohromi

Tetovë, 17 janar - Lëvizja Eco Guerilla ka dalur me një pres konferencë lidhur me ndotjen në rajonin e Tetovës

Mbi 35 për qind e eksportit të Maqedonisë prodhohet në ZZHTI

Shkup, 17 janar - Mbi 35 për qind e eksportit të Maqedonisë prodhohet në zonat zhvillimore teknologjiko-industriale, ndërsa një e

BESA: BDI po mashtron me objektin e teatrit në Tetovë

Shkup, 17 janar - Ashtu si të gjitha premtimet boshe të partisë shqiptare në pushtet, edhe projekti për ndërtimin e

Janë kontaktuar 68.502 pacientë kronikë nga koll qendra e FSSHM-së

Shkup, 17 janar - Realizimi i projektit të Qeverisë "Fondi kujdeset për të sëmurët kronikë" po zhvillohet sipas dinamikës së

Lavdrim Muhaxheri në Turqi hyri me pasaportë të Maqedonisë

Shkup, 17 janar - Njëri nga të dyshuarit e arrestuar për përgatitje të sulmeve terroriste, sipas kërkesës për caktimin e

Shkup, 13 aksidente gjatë 24 orëve të kaluara

Shkup, 17 janar - Trembëdhjetë aksidente rrugore kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në Shkup. Sipas evidencës së SPB Shkup,

Borë do bie deri të enjten

Shkup, 17 janar - Më shumë borë në Maqedoni ka në Lazaropole, 71 centimetra, ndërsa më ftohët është në Mavrovë,

Përzgjedhja e redaktorit

Homazh përmes vargjeve të përmbledhjes poetike “Nga mështeknaja e babait me mallëngjim”

Poetja, studiuesja e letërsisë dhe intelektualja e përmasës mbarëkombëtare, Lindita

Shqiptarët po mbajnë gjallë Perëndimin në Ballkan (TABELA)

Për Rusinë dhe kundër Bashkimit Evropian dhe kundër SHBA-ve. Përveç