Aktuale

Të fundit

LSDM premton nga 12.000 denarë për familjet pa të ardhura

Shkup, 14 janar - LSDM sot njoftoi se me Planin e ri për jetë parashikohet çdo familje katër anëtarëshe që

Lufta kundër terrorizmit nuk guxon t’i kufizojë të drejtat e njeriut

  Kajro, 14 janar - Shtetet të luftojnë me terrorizmin dhe ekstremizmin në mënyrën që është konzistente me të drejtat

Plumba automobilit të parkuar në garazh

Shkup, 14 janar - Tani për tani autor i panjohur me armë mbrëmë ka dëmtuar automobilin "opel astra" me targa

Testimi ekstern i maturantëve nga 30 janari deri në 3 shkurt

Shkup, 14 janar - Testimi ekstern i arritjeve të njohurive të nxënësve nga vitet e kaluara në arsimin e mesëm

VMRO: Premtimet e rrejshme të LSDM-së u dënuan në zgjedhje

Shkup, 14 janar - Premtimet e rrejshme të LSDM-së ishin dënuar në zgjedhjet e fundit më 11 dhjetor. Qytetarët e

Kjo është porosia amerikane për partitë e Maqedonisë

Shkup, 14 janar - Ndihmës-sekretari i Departamentit Amerikan të Shtetit, Hojt Ji, ka kërkuar që partitë politike në Maqedoni të

Vetëm 3 përqindëshi ushqehet me bollëk

Zejnulla VESELI  Shkup, 13 janar - Më shumë se gjysma e popullatës së Maqedonisë gjatë vitit 2016 kanë jetuar nën

Nga Kodra e Diellit turistët na ikin në Bansko

Fisnik PASHOLLI Shkup, 13 janar - Maqedonia përkundër potencialit të madh për turizëm dimëror, megjithatë ka pak frekuentues në qendrat

Pallati i Kulturës edhe sivjet mërdhin

Urim HASIPI Tetovë, 13 janar - Gati se pesë vite me radhë Qendra për Kulturë në Tetovë ka problem me

Ministri Nuhiu bëri diçka që asnjë ministër deri sot nuk e bëri (FOTO)

Shkup, 13 janar - Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu nuk ka të ndalur këto ditë ftohti. Përveç vizitave

Përzgjedhja e redaktorit

Homazh përmes vargjeve të përmbledhjes poetike “Nga mështeknaja e babait me mallëngjim”

Poetja, studiuesja e letërsisë dhe intelektualja e përmasës mbarëkombëtare, Lindita

Shqiptarët po mbajnë gjallë Perëndimin në Ballkan (TABELA)

Për Rusinë dhe kundër Bashkimit Evropian dhe kundër SHBA-ve. Përveç