Globi

Të fundit

Ukraina tërheq trupat nga Avdijivka

Trupat ukrainase janë tërhequr nga qyteti në vijën e frontit, Avdijivka, në mënyrë që të shmangin rrethimin, njoftoi komandanti i

Më shumë se 100 të arrestuar që nderuan Navalnyn në Rusi

Autoritetet ruse kanë arrestuar më shumë se 100 persona më 16 shkurt në 10 qytete ruse, sipas OVD-Info, përderisa qytetarët

Pse Amerika i frikësohet një lufte detare me Kinën?

Kantieret amerikane që ndihmuan në sigurimin e dominimit të oqeaneve të Uashingtonit në shekullin e njëzetë janë duke dalë jashtë

PARASHIKIMI I ZYMTË! Gjermanisë si superfuqi po i vjen fundi!

Vendi ka qenë prej kohësh një nga vendet kryesore prodhuese në botë, duke prodhuar gjithçka, nga makinat, lavatriçet dhe mjetet

Vdes në burg opozitari rus Aleksei Navalny

Shërbimi i burgjeve ruse ka raportuar se kritiku dhe kundërshtari i Putinit, Alexei Navalny ka vdekur. “Më 16 shkurt 2024,

A mund të dorëhiqet Biden para verës?

Nëse banori aktual i Shtëpisë së Bardhë bën një hap prapa, do të hapej një lojë krejtësisht e re. Në

Si Trumpi do t’ia ndryshojë “fytyrën” NATO-s!

I pyetur shpesh për të komentuar drejtpërdrejt deklaratat e Donald Trump dhe për t’iu përgjigjur pyetjes nëse ai i konsideron

Luftime të ashpra në Avdijivka

Ukraina raportoi për luftime të ashpra në qytetin e Avdijivkës, që gjendet përgjatë frontit të luftës, përderisa një gjeneral ukrainas

Ukraina e Rusia raportojnë për viktima nga sulmet e fundit

Ukraina dhe Rusia kanë shkëmbyer sulme raketore dhe me dronë të enjten. Të dyja palët kanë raportuar për të vrarë

“Tuta ha dardha të buta”! Lumë parash për NATO-n, 18 vende anëtare arrijnë kuotën 2%

Çdo vend anëtar i NATO-s duhet të ndajë 2% të vlerës së prodhimit bruto për mbrojtjen. Por gati gjysma e

Përzgjedhja e redaktorit

KËSHTU DO TË DUKET QEVERIA PAS 8 MAJIT! Intervistë me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski (VIDEO)

Ndryshimet kushtetuese dhe nëse Marrëveshja për fqinjësi të mirë me