Globi

Të fundit

Burri nga Koreja e Jugut dënohet me burg pasi lavdëroi Korenë e Veriut!

Së fundmi, një burrë nga Koreja e Jugut është dënuar me një vit e dy muaj burg për shkrimin e

Helmohet me metale të rënda gruaja e shefit të Inteligjencës ukrainase

Publikimet ukrainase, duke cituar burime të inteligjencës, raportuan shtrimin në spital të gruas së shefit të inteligjencës ukrainase, Kyrylo Budanov,

Republikanët kushtëzojnë ndihmat për Ukrainën me politikat e migrimit

Ligjvënësit amerikanë do të përpiqen këtë javë të arrijnë marrëveshje për dërgimin e ndihmave të reja në Ukrainë - vendin

Rusia zgjat paraburgimin për gazetarin amerikan

Gjykata e qarkut Lefortovo në Moskë ka zgjatur paraburgimin për gazetarin e The Wall Street Journal, Evan Gershkovich. Masa e

Raisi në Turqi për bisedime për luftën në Gazë

Presidenti iranian, Ebrahim Raisi, do të zhvillojë më 28 nëntor vizitën e tij të parë zyrtare në Turqi, me shpresën

BRUKSELI SHTRËNGON RRIPIN: Rikthimi i Trumpit do të jetë fatkeqësi për Evropën

Nëse Trump me të vërtetë fiton zgjedhjet, Brukseli do të duhet të flasë sërish për paratë. Ka disa arsye kryesore

Kundër abortit e pro armëve, ky është presidenti i ri argjentinas!

Gjatë fushatës elektorale, e cila u ndoq gjerësisht edhe në nivel ndërkombëtar, Milei përfundoi në qendër të polemikave disa herë

Dështon politika ekonomike e Turqisë

Banka qendrore e Turqisë ka ngritur normën bazë të interesit në 40 për qind si pjesë e një fushate për

Gjashtë nxënës dalin para gjyqit për vrasjen e mësuesit francez

Gjashtë adoleshentë kanë dalë para gjyqit në Paris më 27 nëntor për rolin e tyre në vrasjen e mësuesit Samuel

“Erdogani i ashpër vetëm me fjalë ndaj Izraelit, furnizoi avionët që bombarduan Gazën”

Eksperti mbi Çështje të Sigurisë dhe atyre që lidhen me Turqinë, Dr. Erdoan Shipoli, thotë se Presidenti turk Recep Tayyip

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në