Globi

Të fundit

“Donald Trump, një jetim nga Pakistani” (VIDEO)

Ai kaloi disa vite duke u përpjekur për të bindur botën se Barack Obama nuk ishte një qytetar amerikan. Por

Tërmet me magnitudë 7.4 në Zelandës të Re

hërbimi Gjeologjik amerikan bëri të ditur se epiqendra ishte me një thellësi 10 km nëntokë. Askush nuk u lëndua nga

A do të tërhiqet SHBA nga Ballkani?

Daniel Serwer dhe Siniša Vuković, profesorë të menaxhimit të konfliketeve në Shkollën e Studimeve të Avancuara “Johns Hopkins” i kushtojnë

Trump tentoi ta helmonte gazetaren e Fox News

Pak ditë më parë Hillay Clinton u akuzua se po merrte pyetjet para debatit televiziv nga gazetarja e CNN, Donna

Erdogani kërcënon BE-në: Paguani 6 miliard euro ose ua lëshova refugjatët

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, kërcënoi Bashkimin Evropian se do të hapë portat për në BE 3 milionë emigrantët e

Erdogan: Vendimin për dënimin me vdekje e caktojmë ne, jo Perëndimi

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan sot  deklaroi se çështja e dënimit me vdekje është në axhendën e

Kostoja e “Pranverës Arabe”, deri tani 614 miliard dollarë

Lëvizja që mori emrin Pranvera Arabe i ka kushtuar rajonit 614 miliardë dollarë që prej fillimit të saj në vitin

Trumpi s’ka nevojë për para, refuzon pagën e Presidentit

Presidenti i zgjedhur i ShBA-së, biznesmeni multi miliarder Donald Trump ka thënë se nuk do të pranojë pagën, njofton CBS

Dita e tretë e protestave në SHBA

Në disa qytete të Shteteve të Bashkuara edhe mbrëmë, për të tretën natë me radhë, janë mbajtur protesta kundër zgjedhjes

Sulm vetëvrasës në Afganistan, 4 të vrarë

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës në bazën ajrore Bagram në afërsi të kryeqytetit Kabul të Afganistanit humbën jetën 4

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në