Globi

Të fundit

Dëmet e luftës në Siri arrijnë në 259 miliardë dollarë

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) njoftoi se kostoja e luftës së brendshme pesë vjeçare në Siri arrin në shifrat

Prishen përgjimet, mafiozët më të rrezikshëm mund të lirohen!

Mbajtësit magnetikë që ruanin përgjimet thelbësore për hetimet janë prishur e për shkak të këtij incidenti 47 të akuzuar si

Gati skuadra e re e presidentit Trump

I ashtuquajturi “ekipi i tranzicionit” të presidentit të ri të SHBA-ve Donald Trump, ka përcaktuar një listë prej 41 emrash

Policia turke mbyllë 370 OJQ, akuzohen për terrorizëm!

Ministria turke e Punëve të Brendshme sot e ndërpreu veprimtarinë e 370 organizatave joqeveritare, të cilat janë të dyshimta për

Rasmussen këshillon Trumpin: Putin e respekton vetëm forcën

Ish-sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, konsideron se presidenti rus Vladimir Putin respekton vetëm dorën e fortë. Ai

Trumpi president, ISIS-i feston fitoren!

Ekstremistët islamikë janë duke festuar fitoren tronditëse të Donald Trump këtë javë, duke thënë se rezultati i zgjedhjeve dëshmon gjysmën

Edhe tre muaj kontroll kufitar në Zonën e Shengenit

Këshilli i BE-së sot mori vendim për tre muaj t'i vazhdojë kontrollet e kufijve të brendshëm në Zonën e shengenit.

Unë e di vrasësin e Arafatit

Presidenti palestinez, Mahmud Abbas, paralajmëroi se së shpejti do të shpalosë detaje të vrasjes dhe vrasësit të liderit palestinez Yasser

Finlanda heq Fizikën, Matematikën, Gjeografinë dhe Historinë

Sistemi i edukimit në Finlandë konsiderohet si sistemi më i mirë në botë. Në sondazhet botërore ai gjithmonë është në

Moska: Rebelët përdorën armë kimike në Aleppo

Oficerët rusë kanë zbuluar dëshmi se terroristët përdorin armë kimike në pjesën jugperëndimore të qytetit sirian Alepo, deklaroi sot zëdhënësi

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në