Globi

Të fundit

“Do të presim organet gjenitale, na jep çelësat e makinës”

Një bandë hajdutësh ka kërcënuar, se do i priste organet gjenitale burrit në sy të bashkëshortes së tij. Çifti ka

Të vdesësh nga kanceri prej “turpit”

Një nënë e re humbi jetën nga kanceri në qafën e mitrës sepse “kishte frikë dhe ndihej në siklet” për

Falënderuar qoftë Zoti! Jemi shtet që lidh kontinentet!

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka marrë pjesë sot në ceremoninë e inaugurimit të tunelit Euroazia (Avrasya) për automjetet

Racizmin polak s’ka kush e ndalë!

Tre studentë nga Turqia dhe Bullgaria u sulmuan verbalisht në një metro të qytetit verior polak Bydgoszcz. Ata duhet të

“Jam një hajdut: mos bëni si unë”, kështu dënohen hajnat në Indonezi

“Jam një hajdut: mos bëni si unë”. Është ky mbishkrimi i sikletshëm i mbajtur në qafë nga një burrë dhe

Alarmojnë britanikët: SHBA do ta sulmojë Rusinë brenda pak javësh (VIDEO)

Media Britanike ”Daily Star” shkruan se Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë një sulm të madh hakmarrje në Rusi

Sulmi në Berlin, policia pranon se ka arrestuar njeri të gabuar

Berlin, 20 dhjetor - Ekzistojnë dyshime nëse pakistanezi i dyshuar që është në paraburgim, është shoferi i kamionit që dje

I dyshuari mohon implikim në sulmin në Berlin

Berlin, 20 dhjetor - Burri i dyshuar për sulmin e djeshëm në tregun e Krishtlindjeve në Berlin, mohon çfarëdo qoftë

Portugalia vendos tatim të diellit!

Lisbonë, 20 dhjetor - Portugalia do të parashtrojë një nivel më të lartë taksash ndaj pronarëve të shtëpive që zotërojnë

Gjermanët ishin në dijeni të sulmit terrorist!

Autoritetet në Berlin mund të kenë qenë në dijeni se po planifikohej një komplot terrorist në tregun e Krishtlindjes, ditë

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”