Globi

Të fundit

Në vend të gjobës, këta policë të japin diçka tjetër!

Goley është një qytet në verilindje të Teksasit, në Shtetet e Bashkuara. Departamenti lokal i policisë ka ndërmarrë një nismë

25 milionë dollarë shpërblimin për Al-Baghdadin

Shtetet e Bashkuara kanë rritur shpërblimin me më shumë sesa dyfishi i atij të mëparshëm, për këdo që ofron informacione

Kur vodka nuk mjafton, në lojë hyn elektroshoku! (VIDEO)

Vodka duket se nuk po i jep më efektin e kërkuar rusëve. Një video është publikuar së fundmi në “Youtube”

Kukull nudo dhuratë për ministrin e Ekonomisë

Një kukull nudo - dhurate jo e zakontë kjo,  ka krijuar një situatë të sikletshme në qeverinë e Kilit. Ministri

Kim Jong-un i zgjedh edhe policet (FOTO)

Diktatori i Koresë Veriore, Kim Jong-un punëson femra të zgjedhura për shkak të pamjes së tyre të jashtme si police

Obama do të kalojë në Hawaii ditët e fundit si President

Ish-presidenti Barack Obama dhe familja e tij, do të largohen për pak nga Washington për të shkuar në Honolulu, ku

Gjurmët e Gjeneralit Xhevad prapa krimeve të luftës në Aleppo

Rol të madh ne mospengimin e masakrës ndaj civilëve që po vazhdon me muaj në rajonin e Aleppit lindor në

Stoltenberg: Ndërhyrja e NATO-s në Siri do ta përkeqësojë situatën

Ndërhyrja ushtarake e NATO-s në konfliktin sirian do të mund ta përkeqësojë situatën dhe të sjell deri në numër më

“U mora peng nga shqiptarët”, si mashtroi biznesmeni holandez

Një biznesmen holandez nga Amsterdami, i cili ishte shpallur i zhdukur ditën e shtunë u gjet ditën e enjten nga

Pedofili 101-vjeçar, i burgosuri më i vjetër në historinë e Anglisë

Një burrë i moshës 101-vjeç ishte personi më i vjetër në historinë e Britanisë i dënuar për një sërë krimesh

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”