Globi

Të fundit

E tmerrshme: Makina ngre në ajër 7-vjeçarin (VIDEO +16)

Ky është momenti i tmerrshëm kur një fëmijë 7-vjeçar përplaset dhe ngrihet në ajër nga një automjet, teksa i mituri

E dhimbshme: Gruaja që lutet të vdes! (FOTO/VIDEO)

Një grua e cila ka në trupin e saj mijëra tumore të madhësive të ndryshme të cilët e kanë mbuluar

1 $ do të vlejë së shpejti 1 €

Do të ndodhë më shpejt seç e prisni faktin se dollari amerikan do të ketë ngritje që me zgjedhjen e

Në “azil” nga homofobia (FOTO)

Pjesëtarët e komunitetit LGBT janë “zaptuesit” e ri të një lokaliteti të braktisur. Ata janë ngujuar nga homofobia e madhe

Erdogan fajëson PKK për sulmin e sotëm në Turqi

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka thënë se organizata e shpallur e jashtëligjshme, Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK)

Alepo: Arrihet marrëveshje e re, pritet vazhdimi i evakuimit

Një marrëveshje e re është arritur për vazhdimin e evakuimit të ndaluar të civilëve dhe rebelëve nga Alepo lindore, një

“Nuk e dija që një njeri mund të ishte kaq i lig!” (FOTO)

Duke mos patur mundësinë që të dëshmonte në gjyqin e ish - të dashurit të saj, për natën që ky

Sulm terrorist në Kayseri të Turqisë, vriten 13 ushtarë (VIDEO)

Shtabi i Përgjithshëm i Turqisë njoftoi se në sulmin me autobombë të kryer rreth orës 08.45 me orën lokale ndaj

Rusia, Irani dhe Siria kanë “gjak në duart e tyre” në Aleppo

Presidenti amerikan, Barack Obama, ka thënë se Rusia, Irani dhe Siria “kanë gjak në duart e tyre” nga betejat brutale të Aleppos, derisa

Sulm me bombë në Turqi (FOTO)

Sot herët në mëngjes në qytetin Kayseri në Turqi ka ndodhur një sulm me bombë. Sipas raportimeve të deritashme sulmi

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”