Globi

Të fundit

Britania, vendi më i korruptuar në botë 

Britania e Madhe është vendi më i korruptuar në botë. Kjo sipas gazetarit Roberto Saviano që ka kaluar afro një

Kurdët morën përgjegjësinë për sulmet në Stamboll

Stamboll, 11 dhjetor - Grupi militant kurd "Skifterët për lirinë e Kurdistanit" e morën përgjegjësinë për shpërthimet e mbrëmshme në

Telefonon policinë dhe i ankohet për shërbimin e prostitutës!

Një klient ka mbetur aq i pakënaqur nga shërbimi një prostitute sa është ankuar te policia. Burri u telefonoi oficerëve

Putin investon 30 mln dollarë në sportin e preferuar të së bijës

Rusia është duke ndërtuar një kompleks gjigant prej 30 milionë dollarësh për “Rock’n’Roll”-in akrobatik, një sport i sallave të mbyllura

Nigeri, mbi 200 të vdekur nga shembja e çatisë së kishës

Të paktën 200 persona humbën jetën në aksidentin që ndodhi në provincën jugore të Nigerisë Akwa-Ibom si pasojë e shembjes

Grabitje spektakolare… në vetëm 12 sekonda (VIDEO)

Dyqanet e Apple në Amerikë kanë rënë shpesh pre e grabitësve, siç është rasti i një dyqani në Fourth Street

E tmerrshme: Në vend të kërthizës, foshnjës ia presin penisin!

​Studenti i mjekësisë i ka prerë aksidentalisht organin gjenital një foshnje në lindje në një sital në Saltillo në Meksikë,

E tmerrshme: 30 vite “strehonte” macet e rrugës, i therte dhe i shiste për mish lepuri (FOTO)

Huang Fuping nga Kina pretendonte se në shtëpinë e tij kujdesej për mace të pastreha, por në fakt ai i

Suedia çdo vit ka nevojë për 64 mijë migrantë të rinj

Suedisë për çdo vit i duhen nga 64 mijë migrantë të rinj në mënyrë që të pengohet ndalimi i rritës

​Amsterdami i lejon prostituta “hallall” për shiat

​Zona me drita të kuqe në Amsterdam ose më mirë të themi zona famëkeqe sapo ka krijuar një çmenduri. Një

Përzgjedhja e redaktorit

Homazh përmes vargjeve të përmbledhjes poetike “Nga mështeknaja e babait me mallëngjim”

Poetja, studiuesja e letërsisë dhe intelektualja e përmasës mbarëkombëtare, Lindita

Shqiptarët po mbajnë gjallë Perëndimin në Ballkan (TABELA)

Për Rusinë dhe kundër Bashkimit Evropian dhe kundër SHBA-ve. Përveç