Globi

Të fundit

Momenti kur hidhet në erë autobusi me policë në Stamboll (VIDEO)

Kamerat e sigurisë kanë regjistruar momentin kur hidhet në erë autobusi me policët turq pranë stadiumit “Vodafone Arena” të Besiktas-it,

Shpërthim i madh në Turqi, plas bomba në stadiumin e Besiktas

Sapo është raportuar në media se një ngjarje e rëndë apo ka ndodhur në Turqi. Pranë stadiumit të Besiktas është

VATIKAN, sa shumë gjak ka në duart e “Bankës së Zotit”?

“Giorgio Ambrosoli?” pyet një zë prapa tij. Ambrosoli kthehet pas. Është diku pranë mesnatës në 11 korrikun e 1979-ës. Tre

Bota mat muskujt në Alepo (VIDEO)

Lajmet e fundit nga Alepo janë se forcat qeveritare kanë përparuar në rikthimin e territorit, të kontrolluar për një kohë

Çaji turk eksportohet në 85 vende të botës

Turqia ka eksportuar çaj në 85 vende të botës, ndërkohë eksporti i çajit në periudhën janar-tetor u rrit me 12.5

New York, zhduket studentja muslimane që u sulmua në metro

Adoleshentja muslimane, e cila ishte viktimë e një sulmi të urrejtjes më herët gjatë këtij muaji në metro të qytetit

AKPartia dërgon në Parlament ndryshimet kushtetuese

Paketa që përfshin ndryshimet kushtetuese dhe që mban firmën e deputetëve të AK Partisë është dërguar sot në Kryesinë e

Tërmeti në Indonezi, 43 mijë persona pa kulm mbi kokë

Si pasojë e tërmetit në provincën Aceh të Indonezisë afro 43.000 persona kanë ngelur pa shtëpitë e tyre, raporton Anadolu

Kombet evropiane do të zhduken nëse nuk bëhen bashkë

"Pesha" ekonomike dhe demografike e Evropës në botë po pakësohet, ndërsa kombet e saj me kohë do të zhduken përveç

CIA: Rusia i ndihmoi Trampit

Uashington, 10 dhjetor - CIA konkludoi se Rusia ka intervenuar në zgjedhjet e sivjetme presidenciale në SHBA me qëllim që

Përzgjedhja e redaktorit

Homazh përmes vargjeve të përmbledhjes poetike “Nga mështeknaja e babait me mallëngjim”

Poetja, studiuesja e letërsisë dhe intelektualja e përmasës mbarëkombëtare, Lindita

Shqiptarët po mbajnë gjallë Perëndimin në Ballkan (TABELA)

Për Rusinë dhe kundër Bashkimit Evropian dhe kundër SHBA-ve. Përveç