Globi

Të fundit

Abe takon Trump: Kam shumë besim tek ai

Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe ka qenë personaliteti i parë i lartë politik që ka takuar presidenti i zgjedhur  i…

Obama takon 6-vjeçarin shqiptar: Krenar për ty!

Ju kujtohet Alex, djali 6 vjeçar shqiptar që i shkroi Presidentit Obama për ta pyetur si mund t’i ndihmonte fëmijët…

Sekuestrohet mbi 30 milionë dollarë të falsifikuara

Përfaqësues policor amerikanë dhe peruanë kanë kryer një operacion të përbashkët në Limë, ku është sekuestruar sasi rekorde e dollarëve…

Prokuroria turke kërkon arrestimin edhe të 103 profesorëve

Prokuroria turke urdhëroi arrestimin e 103 profesorëve nga një universitet të Stambollit në suaza të hetimit kundër ndjekësve dhe simpatizantëve…

Polici godet në fytyrë gruan, shpërthejnë reagimet (VIDEO)

Polici Jeff Bonar ka goditur në fytyrë me grusht një grua, derisa ajo po mbahej e bllokuar nga një policë…

Transgjinorët i frikësohen Trumpit, vrapojnë të ndërrojnë gjininë

Personat transgjinorë kanë filluar të mbajnë kontakte të vazhdueshme në Twitter me avokatë, të cilët u kanë ofruar ndihmë pa…

“E urrej veten”, flet nëna që lejoi burrin të abuzojë me të bijën 13-vjeçe

Në nënë e cila filmonte burrin duke abuzuar seksualisht me të bijën shpërtheu në lot kur doli përballë saj 20…

Brexit-i në kaos

Një Brexit i shpejtë apo negociata të tejzgjatura? Ende askush nuk e ka të qartë në Evropë, se çfarë dëshiron…

I infektuar me HIV, seks me 104 vajza!

Një burrë në shtetin afrikan të Malawit është arrestuar pasi pranoi gjatë një interviste dhënë televizionit BBC se kishte kryer…

Mësuesja shtatzënë me nxënësin 13-vjeçar, rrezikon 30 vite burg

Kohët e fundit janë shtuar rastet e marrëdhënieve seksuale në shkolla të mësueseve me nxënësit. Rasti i fundit është shënuar…

Përzgjedhja e redaktorit

Historia e një fëmije të rrëmbyer në Kili që 42-vjeç gjeti familjen

Në dekadën e fundit, CNN ka dokumentuar raste të shumta…

Kush i paguan dëmet e klimës?

Financimi i dëmeve klimatike është një temë e rëndësishme në…