Globi

Të fundit

SHBA dhe Britania e Madhe, seri sulmesh kundër 36 objektivave Huthi në Jemen

Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe, kanë filluar një valë të re të sulmeve ajrore kundër 36 objektivave të

Dilema e madhe e rusëve: Nëse jo Putini, kush?

Për zgjedhjet ruse të ditëve të sotme nuk ju duhen astrologët ose topat e kristaltë. Mund t’ju tregoj tani se

Ferrari, Rolls-Royce e Bentley, çfarë fshihet në garazhet e oligarkëve të arratisur në Moskë (VIDEO)

Ferrari, Rolls-Royce, Bentley dhe Lamborghini luksozë, janë në mesin e makinave të shtrenjta që gjenden të braktisura në garazhet e

Erdogan kërkon të shtrijë “tentakulat” në Gjermani dhe BE!

Sot, 2.5 milionë qytetarë të fesë islame jetojnë në Gjermani me pasaportë gjermane dhe të drejtë vote. Nëse ndryshohet ligji

Situata në Evropë është më keq se në 1939

Pasi kundërofensiva e shumëpritur ukrainase dështoi dhe me pakësimin e mbështetjes ushtarake perëndimore, tani ekziston frika reale se Vladimir Putin

Jetimët e Gazës

Fëmijëve, të cilët përbëjnë gati gjysmën e popullsisë së Gazës prej 2.3 milionë, u është shkatërruar jeta prej luftës brutale.

Fitoi miliona dollarë nga gjyqi me Trump, Carroll: Do t’i dhuroj paratë për diçka që i shkakton dhimbje atij

E Jean Carroll arriti t`i marrë Donald Trump plot 83.3 milionë dollarë në gjyqin për shpifje. Ish-gazetarja tregoi se në

Netanyahu: Ja deri kur do të zgjasë lufta

Kryeministri Benjamin Netanyahu, në një dalje për mediat, hodhi poshtë çdo thashethem që qarkullon për dhënien fund të luftës. Ai

Rusia shënjestron infrastrukturën kritike në juglindje të Ukrainës

Forcat ajrore ukrainase kanë rrëzuar 11 nga 24 dronët që Rusia lëshoi në orët e para të 2 shkurtit, thanë

Pashinian: Armenia më nuk mund të mbështetet te Rusia për mbrojtje

Armenia më nuk mund të mbështetet te Rusia si partnerja kryesore e saj e mbrojtjes dhe në aspektin ushtarak, sepse

Përzgjedhja e redaktorit

Kush është lideri iranian që mund “t’i vërë flakën” gjithë botës?

Ndryshe nga Soleimani, i cili u përshëndet si një udhëheqës

“Më gjunjëzuan dhe…”, Sanduloviq rrëfen torturat e BIA-s pasi kreu homazhe për familjen Jashari

Politikani pro-perëndimor Nikolla Sanduloviq, i cili guxoi të kërkonte falje