Më afër – KOHA

Të fundit

Librat diskriminues, në vite në duart e nxënësve

Librat diskriminues, në vite në duart e nxënësve Do të vazhdojë spastrimi i përmbajtjeve diskriminuese në tekstet shkollore? Pse këto

Enver Idrizi: Maqedonia nuk është vetëm e maqedonasve…

"Maqedonasit nuk mund të ma marrin të drejtën për shtetësi, unë këtu kam lindë e kam jetu. Nuk kam dashur

Shpikja më e re gjatë pandemisë

https://youtu.be/G0Zx3iHF7_Y  

Intervistë me Blendi Hodai

https://youtu.be/zo6L1oW4z5k   Si është arritur marrëveshja me qeverinë? Çfarë me Maturën Shtetërore? Cili ishte kompromisi dhe si arritët deri tek

Shteti nuk i sheh, por ekzistojnë!

https://youtu.be/GxP0BBOZ828   Me vite jetojnë në Maqedoninë e Veriut, por nuk kanë shtetësi? Cilët janë arsyet pse refuzohen? Me çfarë

Vaksinimi antikovid në Maqedoninë e Veriut dhe rajon | Вакцинација против Kовид во Северна Македонија и регионот

Serbia e filloi e para vaksinimin në rajon me vaksinën Sputnik V. Dozat e para, 4.875 vaksina PfizerBionTec arritën më 

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në