perzgjedhja-e-redaktorit

Të fundit

Ka edhe sot gjallë ndonjë Rahman Morinë!

Ka disa shqiptarë, të cilëve edhe shovinistët më të mëdhenj do t’ua kishin zili...Një të tillë zbulova këto ditë nga

Kush është lideri iranian që mund “t’i vërë flakën” gjithë botës?

Ndryshe nga Soleimani, i cili u përshëndet si një udhëheqës karizmatik dhe popullor në Iran, Ghani shihej si një burokrat

“Më gjunjëzuan dhe…”, Sanduloviq rrëfen torturat e BIA-s pasi kreu homazhe për familjen Jashari

Politikani pro-perëndimor Nikolla Sanduloviq, i cili guxoi të kërkonte falje për krimet në Kosovë, flet për tensionet që ende janë

Ishulli i çuditshëm, aty ku 1000 njerëz jetojnë në 2000 metra katrorë: Me kafene, farmaci e madje dhe shtëpi publike (FOTO)

Ishulli Migingo, një shembull i pazakontë i një liqeni urban, banohet nga afërsisht 1,000 njerëz, shtëpitë e të cilëve ndodhen

(VIDEO) ROLI I SENSACIONALIZMIT! Mendoni me kujdes gjithçka që shihni e dëgjoni!

Lajmet e bujshme publikohen për të tërhequr vëmendjen e audiencës. Ata përdorin kryesisht fjalor që ngjall emocione frike, paniku, kurioziteti

Jetimët e Gazës

Fëmijëve, të cilët përbëjnë gati gjysmën e popullsisë së Gazës prej 2.3 milionë, u është shkatërruar jeta prej luftës brutale.

Lufta e pashmangshme Izrael-Liban

Rezoluta e Kombeve të Bashkuara që i dha fund luftës bëri thirrje për tërheqjen e forcave izraelite nga Libani dhe

VOTOHET QEVERIA TEKNIKE: Nis 100 ditëshi i kryeministrit shqiptar

Me 65 vota pro dhe 3 kundër deputetët votuan Qeverinë teknike e cila do të jetë në funksion 100 ditë.Kryetari

Vaji i kosovarëve në kampet tërë baltë! (2)

Shqetësimi qëndronte në faktin se ata të cilët ishin transportuar jashtë Maqedonisë, nuk kishin qenë të regjistruar askund dhe se

Bllaca 1999 dhe fusha e vajtimit (1)

Parlamenti Evropian, më 14 shkurt 1999, solli një Rezolutë për Kosovën, në të cilën përveç se dënohej ashpër masakra e

Përzgjedhja e redaktorit

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak