perzgjedhja-e-redaktorit

Të fundit

Shalqiri, simboli i solidaritetit global me palestinezët

Ekziston një thënie, që shpesh i atribuohet poetit grek Dinos Christianopoulos, që është e njohur në mesin e aktivistëve: “Ata

Cigaret shtrenjtohen, duhani pak paguhet!

Pas një periudhe të gjatë bojkoti, në vend të negociatave, u mor vendimi i njëanshëm për rritjen e çmimeve të

Edhe 1 miliard euro për armatimin e Serbisë

Serbia blen armë si në Lindje, ashtu edhe në Perëndim. Për shkak të bashkëpunimit me Rusinë dhe Kinën në fushën

Në minus për pak bukë

Totali i borxhit ndaj bankave në bazë të pagës së lejuar minus në nëntor 2023 është 6.963 milionë denarë (rreth

Dhjetë zhvillimet gjeopolitike që do të prekin botën në 2024

Janë pikërisht 10, zhvillimet më të rëndësishme gjeopolitike që do të ndikojnë në botë në vitin 2024, sipas një raporti.

Çekia, apo republika e armatosur

Pas vrasjes amok në Pragë ku mbetën 17 të vdekur, ligjet e posedimit të armëve po debatohen në Republikën Çeke.

Çfarë rrezikon Evropa nëse Trumpi bëhet sërish president?

Nëse ai fiton zgjedhjet, versioni i Trumpit ka të ngjarë të jetë shumë më “i pamëshirshëm” se ai që ata

Pse Shkupi po bëhet gjithnjë e më i keq për të jetuar

Është interesante se Beogradi dhe Shkupi janë ndër 10 qytetet me nivelet më të ulëta të kënaqësisë, Përvojat dhe opinionet

Kumanova dhe Likova më të varfrit, Pollogu i fundit me zhvillim

Në treguesit e tjerë ekonomik për jetesën e qytetarëve në vend, rajoni i Pollogut është i fundit për zhvillimin ekonomik

Si e transformoi lufta Izrael-Hamas rajonin për 100 ditë?

Ofensiva ka sjellë shkatërrim të pashembullt mbi Gazën. Por kur janë bërë 100 ditë, Hamasi mbetet kryesisht i paprekur dhe

Përzgjedhja e redaktorit

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak