perzgjedhja-e-redaktorit

Të fundit

Lufta e Kosovës dhe ndikimi i Tony Blair në bombardimet e NATOS, pjesë e episodit të ri të “The Crown”

Lufta e fundit në Kosovë (1997-1999), është bërë tanimë pjesë e një prej serialeve më të ndjekura në botë –

Deri në vitin 2070, Maqedonia do të ketë vetëm 500 mijë banorë

Shkup, 15 tetor - Të shtatë projeksionet për popullsinë në Republikën e Maqedonisë së Veriut deri në vitin 2070 nga

LISTA E MIJËRA FAMILJEVE SHQIPTARE QË DUHEJ TË IKNIN! Shpërngulja për në Turqi 19123-1939 dhe reagimi i shtetit shqiptar (2)

Qeveria e Stojadinoviqit, në shtator të vitit 1935, themeloi Komitetin Ndërministror, i cili në tetor të atij viti hartoi “Projektin”

“KU ËSHTË NËNA?” Pyetja e fëmijëve palestinezë

Më shumë se 18.200 njerëz janë vrarë në Gaza, sipas Ministrisë së Shëndetësisë të Gazës, të udhëhequr nga Hamasi. Omari

NGA KUMANOVA DERI NË PRISHTINË, ME STRAJCË PËR NË TURQI! Shpërngulja e shqiptarëve 1912-1939 dhe reagimi i shtetit shqiptar (1)

Pasi i grumbullonin në këto tre vende të gjithë meshkujt shqiptarë të qytetit, nga ana e dy kriminelëve të njohur

“Një orë ferri”

Një autobus me 45 pasagjerë u sulmua nga persona të armatosur javën e kaluar në Islamabad. Dhjetë njerëz vdiqën. Bibi

Cili është problemi tani me Marrëveshjen e Ohrit?

Një sfidë e re për Serbinë - BE-ja dëshiron të përfshijë dispozitat e Marrëveshjes së Ohrit në kapitullin 35 të

Historia e tre vajzave: Ligji më detyron të kryej marrëdhënie me burrin, edhe pse s’dua!

Aktivistët janë përpjekur të ndryshojnë ligjin prej vitesh, por ata thonë se janë kundër konservatorëve që argumentojnë se ndërhyrja e

Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit (TABELA)

Shkup, 7 dhjetor - Besimi i qytetarëve tek institucionet kalon nga i ulët në të moderuar dhe nuk ka asnjë

40 vjet në shërbim të Kubës, ja si spiunoi ish- diplomati amerikan për regjimin e Kastros

Historia e një prej infiltrimeve më afatgjata nga një agjent i huaj në qeverinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Përzgjedhja e redaktorit

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908