perzgjedhja-e-redaktorit

Të fundit

“Jam shqiptar, kosovar”, recitimi madhështor i Mirush Kabashit kur Kosova po përjetonte luftën (VIDEO)

Aktori i mirënjohur i teatrit dhe kinemasë shqiptare, Mirush Kabashi u shua pas mesnate, në orët e para të datës

Kush është Lupço Palevski, i dyshuari kryesor për vrasjen e dyfishtë

Palevski është një nga krijuesit e “Mafies Urbane”, sepse emri i tij dëgjohet për herë të parë në skenën publike

FAHRI MUSLIU: Bekimi është një vlerë e madhe kombëtare, nuk i meriton paragjykimet dhe injorimin institucional!

Pushtetarët qendrorë e lokalë premtuan shumë, dhe s’përmbushën pothuajse asgjë!- -Keqardhje që Irene Papas ishte e sëmurë para vdekjes dhe

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më pak hapësirë për aktivitete të tjera. Për shembull, për argëtim

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në Ballkan, duke përmendur armatosjen e grupeve serbe përmes Kishës Ortodokse

THORACENTEZA: Nxjerrja e lëngut nga mushkëria: Çfarë duhet të dini?

Thoracenteza është një procedurë minimalisht invazive që përfshin futjen e një gjilpëre në hapësirën pleurale rreth mushkërive. Qëllimi është të

FËMIJËT JETIMË: Çfarë la pas gjenocidi serb?

Foto nga Kryqi i Kuq Amerikan në Mal të Zi dhe gjenocidi serbo-malazez ndaj popullatës etnike shqiptare pas Luftës së

JFK… dhe Amerika u ndal

Është një trashëgimi e bërë nga momente të përjetshme, si fjalimi i tij “Ich Bin Ein Berliner” i mbajtur në

Propozimi shokues për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë!

Duke qenë se fundi i luftës nuk është në dukje, Rasmusen thotë se Aleanca ende duhet t’i ofrojë Ukrainës anëtarësimin

Njësia 504, “ushtria e spiunëve” që përndjek Hamasin

Njësia 504, përveç marrjes në pyetje të kryera në terren dhe në Izrael, përdoret për të identifikuar tunele dhe përpjekje

Përzgjedhja e redaktorit

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908