Rajon

Të fundit

Arbnora Idrizi sërish në librin e Guiness, këtë herë me mozaikun e flamurit

Rekordmenja shqiptare e Guinness, Arbnora Idrizi, ka arritur që ta marrë këtë titull për të katërtën herë me radhë. Kësaj

Cooper: Nëse s’e pranon Marrëveshjen e Ohrit, Serbisë i mbyllen dyert në BE

Ish-ndërmjetësi britanik në dialogun teknik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Robert Cooper e ka akuzuar Serbinë për moszbatimin e Marrëveshjes me

Rashiq: INTERPOL-i lëshon urdhërarrest për Radoiçiqin

Organizata ndërkombëtare e policisë, INTERPOL, lëshoi urdhërarrest për ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Millan Radoiçiq, në lidhje me sulmin e armatosur

KFOR-i stërvitet për kontrollimin e trazirave dhe të turmave

Misioni i Aleancës Veri – Atlantike në Kosovë, KFOR-i, këtë të enjte, ka njoftuar se Kompania e manovrimit të Forcës

Në Kosovë lansohet masa e punësimit për gratë e mbijetuara nga dhuna

Në kuadër të fushatës “16 Ditët e Aktivizmit Kundër Dhunës me Bazë Gjinore”, u lansua "Masa e Punësimit për Gratë

Sulmuesit e Valon Sylës dënohen me nga 2 vjet burg

Tre sulmuesit e Valon Sylës janë dënuar me nga 2 vjet burg nga Gjykata Themelore në Prishtinë. Vendimi është shpallur

SPAK mbyll hetimet për Vangjush Dakon, dosja kalon për gjykim

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka mbyllur mbyllur hetimet për ish-kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dakon dhe 10 të pandehurit e tjerë.

Kamberi: Marrëveshja Kosovë-Serbi është në interes të dyja palëve

Bartësi i listës “Lufta politike e shqiptarëve vazhdon”, Shaip Kamberi, ka thënë se qëllimi i kësaj liste në zgjedhjet parlamentare

Vazhdon gjykimi ndaj ish krerëve të UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë, sot vazhdon gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve. Dëshmitarja Sandra Mitchell do

A mund të gjykohet Naim Murseli në Suedi – juristët japin opsionet bazuar në ligjet e Kosovës

Akoma zyrtarisht nuk ka kërkesë nga Suedia që Naim Murseli të gjykohet në shtetin e tyre. Emri i Naim Murselit

Përzgjedhja e redaktorit

Historia e tre vajzave: Ligji më detyron të kryej marrëdhënie me burrin, edhe pse s’dua!

Aktivistët janë përpjekur të ndryshojnë ligjin prej vitesh, por ata

Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit (TABELA)

Shkup, 7 dhjetor - Besimi i qytetarëve tek institucionet kalon