Rajon

Të fundit

BE-ja konfirmon se i ka ftuar Kosovën dhe Serbinë të bisedojnë për dinarin

Bashkimi Evropian (BE) konfirmoi të mërkurën se i kishte thirrur Kosovën dhe Serbinë për një takim më 27 shkurt në

A ka Shqipëria atë që duhet për t’u bërë anëtare e BE-së?

Shqipëria po kërkon që të anëtarësohet në Bashkimin Evropian pas fillimit të bisedimeve të anëtarësimit në korrik 2022. Por a

Qeveria e prerë: S’shkojmë në Bruksel për dinarin

Përkundër kritikave – më të ashpra se kurrë më parë – nga ndërkombëtarët, Qeveria e Kosovës e bëri të qartë

Vuçiq: Michel më tha gjithçka që pati për Banjskën, po kërkon zgjidhje për dinarin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se biseda telefonike e së martës me presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel,

“S’ka dinarë” në komunat me shumicë serbe

Mjediset me shumicë serbe në Kosovë po mbeten pa dinarë. Kështu së paku thonë disa qytetarë në jug dhe në veri të

Kurti: Buxheti i komunave këtë vit është për 40 përqind më i lartë se para tri viteve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në takimin e gjashtë me kryetarët e komunave ka thënë se buxheti i komunave për

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) do të dalin përsëri para trupit gjykues në Gjykatën Speciale, ku do të

Problemet e mëdha të partisë së Vuçiçit, analiza e DW: Çfarë pritet të ndodhë në Beograd!

Çfarë mund të pritet në dhjetë ditët e ardhshme, pas shtyrjes së seancës konstituive të Kuvendit të Beogradit? Do të

Erdogan i kërkon Ramës fundin e strukturave të Gulenit!

Në deklaratën e përbashkët për media nga Ankaraja, ku u nënshkruan një sërë marrëveshjes dypalëshe mes Turqisë dhe Shqipërisë, Presidenti

“Gjërat po ndryshojnë”, a mund të njihet Kosova nga dy shtetet që luftojnë për Nagorno-Karabakhun, sipas Ilir Kullës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e takoi të premtën në Mynih të Gjermanisë kryeministrin e Armenisë, Nikol Pashinyan. Ishte takimi

Përzgjedhja e redaktorit

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908