Rajon

Të fundit

Arrestohet shtetasi i Maqedonisë, tenton t’i korruptojë policët me 15 euro

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin mashkull shtetas i Maqedonisë, pasi që i njëjti për t’iu shmangur një kundërvajtje

Përfundoi seanca gjyqësore kundër Haradinajt

 Seanca e paralajmëruar për liderin e AAK-së Ramush Haradinaj, në orën 11 në Kolmar të Francës, tashmë ka përfunduar.  Gjatë

Gazsjellësi Trans-Adriatik do të kushtojë 4.5 miliardë euro

Kostoja e gazsjellësit Trans-Adriatik (TAP) të gazit është finaliziuar dhe kalkuluar në 4.5 miliardë euro, raporton Anadolu Agency (AA). Projekti

Serbia bllokon linjën energjetike Kosovë-Shqipëri

Deri në fund të muajit shkurt të këtij viti, autoritetet në Prishtinë presin që Serbia të zhbllokojë linjën e interkoneksionit

Dritëro Agolli shtrihet në spital, i përkeqësohet shëndeti

Shkrimtari i njohur shqiptar Dritëro Agolli është shtruar në spital. Ai është shtruar me urgjencë përpara tri ditësh në sanatoriumin

Rrihen policët në veri Mitrovicës

Një përleshje fizike mes dy pjesëtarëve të policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, ka ndodhur të martën mbrëma rreth

Shqiptari arrestohet 2 herë gabim, shkoi të vizitonte babanë në burg

Ndodh edhe kështu, që një person të arrestohet dy herë gabimisht. Është historia e një shtetasi shqiptar, i cili është

Haradinaj, sot del para gjykatës në Francë

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot do të dalë para Gjykatës në Francë. Haradinaj u arrestua më 4 janar të

Thaçi: Pres uljen e mëtejme të tensioneve me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i tha Radios Evropa e Lirë, se pret që “tensionet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë të

Sot në Bruksel raund i ri i bisedimeve Prishtinë-Beograd

Bruksel, 1 shkurt - Në Bruksel do të vazhdojë dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, i cili dialog ndërmjetësohet nga Bashkimi

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”