Rajon

Të fundit

Kapet me tritol shqiptari i kthyer nga ISIS-i

Policia e Pogradecit ka vënë në pranga një 29-vjeçar, në banesën e të cilit është gjetur një kallëp lëndë shpërthyese

23-vjeçari u vra për një veturë

23-vjeçari Fabjan Veizaj nga Shqipëria u vra për shkak të një konflikti për shitblerjen e një veture. Burimet zyrtare të

Lind foshnja 6.2 kilogramë (VIDEO)

Në Qendrën Klinike Universitare në Prishtinë, ka lindur një foshnje e cila peshon hiç më pak se 6.2 kg.  Nga

Edhe 10 milionë euro për serbët e Veriut të Mitrovicës

Dhjetë milionë euro është shuma totale e depozituar në llogarinë e fondit për Zhvillim të Veriut në Mitrovicë. Ky është

Greqia kërcënon Shqipërinë, sjell ushtrinë me tanke në kufi (VIDEO)

Një video e përgatitur nga ushtria greke pak ditë më parë iu është shpërndarë edhe mediave të vendit fqinj ku

MOSAD-i zbardhi përgjimet e Lavdrimit: Sulmoni “Loro Boriçin”

Informacioni se ndaj Kombëtares së futbollit izraelite do të kishte një sulm terrorist në Shkodër është dhënë nga njësia anti-terror

Fitorja e Ramës ndaj Greqisë

Edi Rama ka arritur fitoren e parë ndaj Greqisë. Të paktën kështu shkruan një nga gazetat më të mëdha greke

I pari i muslimanëve: Mysafirëve nga Izraeli i uroj paqe në tokën shqiptare

Si rrallëherë kreu i Komunitetit Mysliman shqiptar, Skender Bruçaj ka dalë në një deklaratë kur luhet një ndeshje futbolli. Reagimi

Rusia i dërgon Serbisë gjashtë avionë lufte

Serbia së shpejti do të pajiset me avionë lufte dhe me mjete të blinduara nga Rusia. Sipas asaj që shkruan

Dikiq pranon se donte kaos ditën e zgjedhjeve

Bratislav Dikiq e ka pranuar përfshirjen e tij në sulmet që u organizuan ditën e zgjedhjeve në Podgoricë të Malit

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në