Rajon

Të fundit

Arrestohet ish-ministri i brendshëm i BeH

Një aksion përmasash të gjera po ndodh aktualisht në 60 lokacione të ndryshme të Bosnjës e Hercegovinës. Njoftohet për arrestimin

Pamje brenda uzinës së Ballshit (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi mbrëmjen e djeshme në rafinerinë e naftës në Ballsh. Dyshohet se një valvul oksigjeni nuk

Komisioneri Hahn sot në Kosovë

Komisioneri për Politika Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në

Shpërthim në Ballsh, 1 i vdekur 5 të plagosur

Rafineria e naftës në qytetin Ballsh në Republikën e Shqipërisë, u përfshi nga flakët. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së mërkurës.

Kështu u gjet në qelinë e tij Astrit Dehari (VIDEO)

Klan Kosova ka siguruar pamje nga Qendra e Paraburgimit në Prizren ku ka vdekur në rrethana ende të paqarta aktivisti

Lavdërim Muhaxheri dha urdhrin: Kryeni sulme në Shqipëri!

Celula e ISIS e shkatërruar në Shkodër, fundjavën e kaluar ka dyshime se ishte nën urdhrat e Lavdërim Muhaxherit, xhihadistit

VV kërkon ndërprerjen e hetimeve për Astritit

Vetëvendosje kërkon ndërprerjen e hetimeve për rastin e Astrit Deharit, pasi thotë se nuk i beson punës së këtij trupi

Boris Johnson ngushëllon familjen e Astrit Deharit

Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe, Boris Johnson në adresimin e tij para deputetëve në Kuvendin e Kosovës ka

Turqia përkujton Ataturkun në 78-vjetorin e vdekjes

Themeluesi i Republikës së Turqisë, lideri i madh Mustafa Qemal Ataturk evokohet me ceremoni në 78-vjetorin e vdekjes. Autoritetet e

Kosova & Serbia, armiq në politikë, miq në tregti

Përderisa marrëdhëniet politike ndërmjet Republikës së Kosovës dhe asaj të Serbisë nuk janë aspak të mira, bashkëpunimi ekonomiko- tregtar është

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në