Rajon

Të fundit

Sulmohet deputeti i Serbisë në veri të Mitrovicës

Deputeti i Parlamentit të Serbisë, Bojan Torbica, është rrahur keq nga dy persona të maskuar, ndërsa pas trajtimit në spitalin

Gjykata greke nuk do t’i ekstradojë ushtarët turq

Athinë, 26 janar - Gjykata Supreme e Greqisë sot e hodhi poshtë kërkesën për ekstradim të tetë oficerëve turq, të

Haradinaj: Dialogu mund të vazhdojë vetëm nëse Serbia e njeh Kosovën

Ramush Haradinaj i cili po qëndron në Strasburg,  në një intervistë për mediat franceze ka thënë se dialogu me Serbinë

“Kapet” ushtari tjetër shqiptar duke bërë me duar shqiponjën

Mediat greke kanë nisur gjuetinë për të gjetur ushtarët shqiptarë në Greqi, të cilët kanë bërë me duar shqiponjën. Pas

Protestë e migrantëve në Beograd

Disa qindra emigrantë sot kanë protestuar në Beograd, duke kërkuar që Evropa t'i hapë kufijtë. Protesta u mbajt para një

Thaçi: Beogradi po armatos serbët në Kosovë

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi konfirmoi se Beogradi po i armatos serbët në Kosovë me qëllim që të

Mogherini: Prishtina dhe Beogradi shkelën marrëveshjen e mbrëmshme

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federicka Mogherini ka shprehur “keqardhje për të gjitha palët e dialogut”, pasi ka thënë

Schwendiman konfirmon se Gjykata Speciale nuk është duke e kërkuar Haradinajn

Zyra e Prokurorit Special për Krime Lufte në Kosovë, David Schwendiman, nuk ka lëshuar e as që ka kërkuar urdhër

Beogradit ia bëmë të qartë se Kosova do të veprojë si shtet sovran

Bruksel, 25 janar - Takimi i udhëheqësve më të lartë të Kosovës dhe Serbisë, me ftesë të Përfaqësueses së lartë

Të harrohen tensionet, të vazhdojë dialogu

Bruksel, 25 janar - Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogerini i falënderoi presidentin

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”