Rajon

Të fundit

Historia e orës 120-vjeçare të xhamisë së Borjes (FOTO)

"Është ora e xhamisë së fshatit tim, Borje-Kukës. Thuhet se ka më shumë se 120 vjet që i është bërë

A e dini sa paguhet presidenti Thaçi?

Menjëherë pas zgjedhjes president, Donald Trump njoftoi se për punën në këtë post do të merrte vetëm shifrën simbolike prej

Serbia s’i pranon, Kosova ua mohon shtetësinë

Asmir Salihut, veteran i tri luftërave dhe me prejardhje nga fshati Bilaç i komunës së Bujanocit, po t’i shkelë këmba

Policia e Kosovës nuk ka sigurim shëndetësor

Nënkryetari i Sindikatës së Policisë së vendit, Shaban Tasholli ka thënë se Qeveria e Kosovës nuk ka marr në konsideratë

Obama kërkon ndryshimin e “Traktatit me Mbretërinë e Serbisë” në “Traktat me Republikën e Kosovës”

Presidenti në largim i SHBA-ve, Barack Obama, dje i ka nisur Senatit të shtetit amerikan një kërkesë për të bërë

Shqiptari vjedh rrymën në Londër, dënohet me 4 vite burg

Shaip Nimani, 52 vjeç, me origjinë nga Kosova, kishte punësuar rumunin Sandu Laurentiu Sava 40-vjeç, dhe pesë burra të tjerë

SHBA i vendosi sanksione për Dodikun

Beograd, 17 janar - Shtetet e Bashkuara të Amerikës sot vendosën sanksione për Millorad Dodikun, presidentin e Republikës Sërpska, publikoi

“Nikoliç ti shko në luftë, ne na lë të qetë” (FOTO)

Për të dytën ditë me radhë, gazeta beogradase Blic, në faqen e parë, ka publikuar porosi anti luftë dhe kundërshtim

Dy fytyra të Vuçiqit

Gazetari i të përditshmes “Frankfurter allgeimeine Zeitung” Michael Martens shkruan për “Dramën hekurudhore në Kosovë”, me fjalët se “disa trena

Ushtria dhe policia serbe, një grusht mjerim

Vetë qeveria e ka kijuar krizën, sepse ajo është përgjegjëse për mbishkrimet dhe provokimet në trenin e nisur për Mitrovicë,

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”