Rajon

Të fundit

Kalon Rezoluta për rrënimin e murit në veri

Ka kaluar Rezoluta për rrënimin e murit në veri, që sipas rezolutës do të ndodhë brenda muajit janar. Votimi i

Sot votohet propozim rezoluta kundër murit në Mitrovicë

Kuvendi i Kosovës, sot nga ora 10, e vazhdon seancën plenare gjatë së cilës pritet të votohet edhe një rezolutë

SHBA-të nuk i japin vizë Dodikut

Presidenti i Republikës serbe të Bosnjës, Milorad Dodik ka thënë se ambasada e Shteteve të Bashkuara në Bosnje e Hercegovinë

Lirohet gjahtari gjerman që vrau shqiptarin: “U vetëmbrojta”

Në prillin e këtij viti, në Neuenrade, një refugjat 18 vjeç nga Shqipëria u qëllua me armë gjuetie nga një

Kosovari shofer i vitit në Gjermani

Me një buzëqeshje që ia mbulon fytyrën, Skënder Ademi ia lë kolegut të tij në linjën 635 të autobusëve të

Ja sa do të paguani kur të kaloni në Rrugën e Kombit

“Panorama” zbardh tarifat për automjetet, kamionë, autobusë dhe motoçikleta të cilët do të paguajnë një taksë nëse kalojnë në Rrugën

Suksesi i Ejonës me dhitë (FOTO)

Rruga për të nuk ka qenë e thjeshtë. Nëse shumë bashkëmoshatare të sajat e kalojnë ditën mesa kafeneve apo duke

Fevziu: Nuk e dija se intervista me Gorbaçovin kushton 100 mijë dollarë

Prej dy dekadash qëndron në ekran me debate e intervista ekskluzive për çështjet më të rëndësishme të ditës, çka e

Erdogan sot pret Thaçin

Ashtu siç ishte paralajmëruar nga presidenti i Turqisë, sot homologu i tij, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të udhëtojë

Vuçiq shkarkon ministren e Qeverisë Mustafa

Lista serbe përmes një kounikate për media kanë bërë të ditur vendimin që ministrja e re serbe Mirjana Jevtiq të

Përzgjedhja e redaktorit

Homazh përmes vargjeve të përmbledhjes poetike “Nga mështeknaja e babait me mallëngjim”

Poetja, studiuesja e letërsisë dhe intelektualja e përmasës mbarëkombëtare, Lindita

Shqiptarët po mbajnë gjallë Perëndimin në Ballkan (TABELA)

Për Rusinë dhe kundër Bashkimit Evropian dhe kundër SHBA-ve. Përveç