Rajon

Të fundit

Mafia shqiptare kontrollon kokainën që hyn në Belgjikë

Mafia shqiptare kontrollon portin Antwerp, në Belgjikë. Britanikja “Mirror” shkruan se “kryeqyteti i Kokainës në Evropë” përdoret nga shqiptarët për

Vdes një i ri kosovar në kufi, nga pritjet e gjata

Një person nga Kosova ka vdekur në kufirin mes Hungarisë dhe Serbisë raportojnë burime të Indeksonline. Viktima është një 26

Shqipëria dyfishon tregtinë me Serbinë, e ul me Kosovën

Shqipëria vazhdon të ketë ulje të eksportit në Kosovë, e ndërkohë po e rritë atë në Serbi, shkruan Gazeta Metro.

Aksident i rëndë, vetura bie nga “Ura e Gjakut” në Mitrovicë

Një aksident i rëndë sapo ka ndodhur tek “Ura e Gjakut” në Mitrovicë, ku një veturë ka rënë nga ura.

Kroacia do ta kthejë kompaninë INA në pronësinë e vet

Kryeministri i Zagrebit Andrej Plenkoviq mbrëmë në një pres konferencë të jashtëzakonshme njoftoi se Kroacia e ka humbur procesin e

Demarkacioni, vetëm me ndërmjetësues kredibil

Gjasat praktike që Kuvendi i Kosovës të ratifikojë marrëveshjen për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi deri në

Do të pushohen nga puna 5000 administratorë serbë

Beograd, 25 dhjetor - Numri i të punësuarve në administratën shtetërore në Serbi gjatë vitit 2017 do të ulet për

Berlin, lirohen dy vëllezërit kosovarë!

Janë liruar dy vëllezërit kosovarë që u arrestuan dje nga autoritetet gjermane, si të dyshuar për organizimin e një sulmi

Përfundon pa rezultat seanca për murin në Mitrovicë, vazhdon të mërkurën

Ka përfunduar pa rezultat konkret seanca maratonike e Kuvendit të Kosovës, e thirrur nga AAK-ja për të diskutuar për murin

Ukraina zhgënjehet me Serbinë: Kosova do t’ju kthehet si bumerang

Ambasadori i Ukrainës në Beograd, Oleksandar Aleksandroviq, ka deklaruar se votimi i Serbisë kundër Rezolutës për Krimenë në Kombet e

Përzgjedhja e redaktorit

Homazh përmes vargjeve të përmbledhjes poetike “Nga mështeknaja e babait me mallëngjim”

Poetja, studiuesja e letërsisë dhe intelektualja e përmasës mbarëkombëtare, Lindita

Shqiptarët po mbajnë gjallë Perëndimin në Ballkan (TABELA)

Për Rusinë dhe kundër Bashkimit Evropian dhe kundër SHBA-ve. Përveç