Rajon

Të fundit

Osmani: Ideja e Kosovës Republikë u bart brez pas brezi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani tha se ideja e Kosovës Republikë u bart brez pas brezi. “Ideja e Kosovës Republikë

Pse u zgjodhën ushtarët e KFOR-it britanikë që ta ruajnë kufirin Kosovë-Serbi?

Trupat ushtarake britanike po patrullojnë me vigjilencë të shtuar në kufirin Kosovë-Serbi për të parandaluar futjen e armëve ilegale në

Avokati serb: Perëndimi të ndërhyjë në Serbi, 6 nga 7 partitë në zgjedhje janë pro ruse

Avokati serb, Çedomir Stojkoviq, ka thënë se 6 nga 7 partitë kryesore që garojnë në zgjedhjet e dhjetorit në Serbi,

Paradë për herë të parë në Tiranë, Veliaj tregon ç’do të ndodhë nesër

Për herë të parë, në ditën e Pavarësisë, do të organizohet në Tiranë Parada e Shqiptarëve me mbi 5 mijë

O’Brien: Shkaktimi i trazirave në veri nënkupton përballje me NATO-n

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, James O’Brien, i ka paralajmëruar të hënën Kosovën dhe Serbinë se

Kurti në Vlorë për 28 Nëntor, por pa mbledhje mes dy qeverive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, për nder të festës së Pavarësisë së Shqipërisë më 28 Nëntor do të vizitojë Vlorën.

Raporti për dezinformatat: Rusia po synon të nxisë luftë në Kosovë

Kosova është e ekspozuar ndaj dezinformatave dhe narrativëve që vijnë nga Rusia dhe Kina të cilat synojnë të nxisin luftë

Rreth 2.000 raste të dhunës në familje të raportuara gjatë këtij viti në Kosovë

Që nga janari e deri këtë muaj, në Kosovë janë raportuar rreth 2.000 raste të dhunës në familje. Sipas ministres

Haradinaj në “Ditën e Forcës” thekson rëndësinë e anëtarësimit të Kosovës në NATO

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë nëpërmjet një postimi në “Facebook” se Forca e

FMN: Tensionet në veri dhe liberalizimi i vizave mund të kërcënojnë stabilitetin ekonomik të Kosovës

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka tërhequr vërejtjen se vendimi i Bashkimit Evropian (BE) për liberalizimin e vizave për kosovarët, i

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në