Rajon

Të fundit

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj ka caktuar masën e paraburgimit prej një muajsh për të dyshuarin V.A për vrasjen e ish-bashkëshortes

I dyshuari për vrasjen e ish-gruas së tij arrin në Gjykatën Themelore në Ferizaj

V.A i dyshuari për vrasjen e ish-gruas së tij ka arritur në Gjykatën Themelore të Ferizajt. Ai do të dalë

Gonzato i kujton Shqipërisë ‘detyrat e shtëpisë’ – Luftoni korrupsionin, vijoni reformat

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Silvio Gonzato, i ka kujtuar edhe një herë strukturave shtetërore dhe politikës se duhet

Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj

Gruaja që u vra pak më parë në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj dyshohet se u qëllua për vdekje

Pse është i rëndësishëm regjistrimi i popullsisë?

Gjendja reale mbi lëvizjet brenda shtetit mund të jetë efektive për qytetarët edhe në krijimin e një ideje mbi mundësitë

Qytetarët në veri thonë se nuk do ta bojkotojnë votimin e 21 prillit

Pavarësisht bojkotit që do t’i bëjë Lista serbe, qytetarët pritet t’i përgjigjen votimit të 21 prillit për shkarkimin e kryetarëve

Zvicra rrit numrin e ushtarëve të saj në Kosovë

Tashmë në Kosovë janë të dislokuar 215 ushtarakë, njëzet më shumë se më parë. Zvicra po merr përsipër menaxhimin e

Osmani: NATO dhe KFOR-i kanë besueshmëri të lartë nga qytetarët e Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani, ka pritur në takim drejtorin në largim të ekipit këshillues dhe ndërlidhës të NATO-s (NALT), gjeneral brigade

FH: Refuzimi i Serbisë për ta njohur Kosovën, sfidë e madhe në demokratizim

Pavarësisht një viti të turbullt për shoqërinë civile dhe qytetarët e Kosovës, pozita e këtij vendi në rrugën drejt demokratizimit

Vuçiq thotë se ka arritur marrëveshje me Francën për blerje të aeroplanëve luftarakë

Serbia dhe Franca kanë arritur të martën marrëveshje që Beogradi të blejë 12 aeroplanë luftarakë francezë, Rafale, ka bërë të

Përzgjedhja e redaktorit

Rrëfimi mbi Shqipërinë i Walter Lehman, mjeku personal i Mbretit Zog

“The Carmel Pine Cone” ka botuar, të premten e 10

5 orët spektakolare që mbrojtën Izraelin

Tani, SHBA-ja është kthyer sërish për t’i kërkuar Izraelit publikisht