Rajon

Të fundit

Haradinaj: S’guxojmë të heshtim më, është koha për veprim

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se akterët politik në vend nuk guxojnë më të

Misioni i SHBA-së në OSBE: Çështja e dinarit të zgjidhet në dialog

Misioni i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Organizatën për Bashkëpunim dhe Siguri në Evropë (OSBE) e ka cilësuar si

Blinken zbulon në konferencën me Ramën: Muajin e ardhshëm përurohet baza e NATO-s në Kuçovë

Baza ajrore e Kuçovës ishte pjesë e bisedimeve dypalëshe mes kryeministrit Rama dhe sekretarit Anthony Bliken, zbuloi zyrtari i lartë

Katër të vdekur nga zjarri në Tivar të Malit të Zi

Tre të mitur dhe një i person i moshës madhore kanë vdekur nga zjarri që shpërtheu mëngjesin e 15 shkurtit

I përdhosën varrin e nënës, Sanduloviq akuzon Vuçiqin dhe BIA-n serbe

Serbia vazhdon me maltretime ndaj familjes së kryetarit të Partisë Republikane të Serbisë, Nikola Sanduloviq, që kur ai erdhi për

Blinken sot në Shqipëri

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, të enjten, më 15 shkurt qëndron në Shqipëri, ku do të takohet me krerë

Opozita e ndarë për marrëveshjen me Danimarkën për burgjet

Marrëveshja me Danimarkën për marrjen në shfrytëzim të hapësirave të burgut në Gjilan do të jetë sërish nesër në rend

Ndalesa e importeve nga Serbia rrit çmime në Kosovë

Ndalimi i importit të mallrave nga Serbia në Kosovë është reflektuar me shtrenjtimin e disa produkteve në treg, thotë Kreshnik

Kurti: Vuçiqi synon ta lërë të hapur mundësinë e pushtimit të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, nuk po e nënshkruan Marrëveshjen e Brukselit, me

Provokimet me grafite në komunat veriore, prokuroria dhe policia po heton rastin

Në orët e para të mëngjesit të së dielës, në komunat veriore u panë grafite të reja me mesazhin “Kur

Përzgjedhja e redaktorit

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908