Rajon

Të fundit

Haradinaj kujton masakrën në lagjen Bair të Mitrovicës: Kryesit ende nuk janë vënë para drejtësisë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar terrorin që kishte ndodhur 25 vjet më parë

Ndalohet një serb në veri për “shkelje të rendit kushtetues”

Policia e Kosovës e ka ndaluar të shtunën Sreqko Sofronijeviqin në pikën kufitare me Serbinë, Bërnjak për pjesëmarrje në protestat

Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e ish-gruas së tij në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj ka caktuar masën e paraburgimit prej një muajsh për të dyshuarin V.A për vrasjen e ish-bashkëshortes

I dyshuari për vrasjen e ish-gruas së tij arrin në Gjykatën Themelore në Ferizaj

V.A i dyshuari për vrasjen e ish-gruas së tij ka arritur në Gjykatën Themelore të Ferizajt. Ai do të dalë

Gonzato i kujton Shqipërisë ‘detyrat e shtëpisë’ – Luftoni korrupsionin, vijoni reformat

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Silvio Gonzato, i ka kujtuar edhe një herë strukturave shtetërore dhe politikës se duhet

Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj

Gruaja që u vra pak më parë në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj dyshohet se u qëllua për vdekje

Pse është i rëndësishëm regjistrimi i popullsisë?

Gjendja reale mbi lëvizjet brenda shtetit mund të jetë efektive për qytetarët edhe në krijimin e një ideje mbi mundësitë

Qytetarët në veri thonë se nuk do ta bojkotojnë votimin e 21 prillit

Pavarësisht bojkotit që do t’i bëjë Lista serbe, qytetarët pritet t’i përgjigjen votimit të 21 prillit për shkarkimin e kryetarëve

Zvicra rrit numrin e ushtarëve të saj në Kosovë

Tashmë në Kosovë janë të dislokuar 215 ushtarakë, njëzet më shumë se më parë. Zvicra po merr përsipër menaxhimin e

Osmani: NATO dhe KFOR-i kanë besueshmëri të lartë nga qytetarët e Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani, ka pritur në takim drejtorin në largim të ekipit këshillues dhe ndërlidhës të NATO-s (NALT), gjeneral brigade

Përzgjedhja e redaktorit

Izraeli mund të bëhet “Ukraina e dytë”

Sigurisht edhe këtë herë, Amerika duket se luan një rol

Kush është Margo Martin, gruaja që shoqëron kudo Trumpin

Margo Martin, zëvendësdrejtoresha e komunikimit për Donald Trump, ishte një