Dossier

Të fundit

Trupat e fjetura sekrete: Makthi i qeverive është realitet

Ky është makthi i çdo qeverie: Luftëtarë armiq, të cilët janë “të fjetur”, por presin vetëm të marrin komandën nga

Tmerruese: Shihni çfarë zbuloi një student në një laborator në Siberi (FOTO)

Policia Ruse ka bërë një zbulim rrëqethës në një laborator të braktisur në dhomën e patologjisë në Siberinë perëndimore. Një

E pranon edhe FBI: I kemi të gjitha provat që vërtetojnë ekzistencën e jashtëtokësorëve

FBI përfundimisht ka pranuar se alienët nga dimensionet e tjera, e kanë vizituar Tokën. Në disa dokumente mahnitëse, të sapo

14 shkurt 1929: Al Capone dhe masakra e Ditës së Shën Valentinit

Si sot në vitin 1929 në Çikago, persona të armatosur të paguar nga kreu i sindikatës së krimit, Al Capone

Dënim me vdekje nëse shikon porno!

Në vendin komunist të Koresë së Veriut ndalohen disa gjëra që në vendet perëndimore janë të paimagjinueshme. TË KONSUMOSH ALKOOL.

Tregimi i jashtëzakonshëm i vajzës që lindi fëmijë kur ishte vetëm 5-vjeçe (FOTO)

Kur barku i pesë vjeçares Lina Medina u rrit, mjekët ishin të sigurt se ajo po vuante nga një tumor

Kult i çuditshëm që vret fëmijët (FOTO)

Policia në veri të Meksikës ka arrestuar tetë vetë në lidhje me vrasjen e dy djemve 10-vjeçarë dhe të një

Shihni si e vrisnin veten samurajët (FOTO)

Fotografi fascionuese që datojnë rreth 150 vite më parë, shfaqin jetën e samurajëve japonezë. Disa nga këto fotografi tregojnë edhe

Kushtet çnjerëzore ku jetojnë fëmijët refugjatë (FOTO)

Me qindra fëmijë refugjatë po rrihen nga policia, kafshohen nga qentë dhe po u merren rrobat përpara se në mënyrë

Çfarë ka ndodhur përpara “historisë”?

Mos u mburrni kot, ne nuk jemi as humanët e parë që kanë ecur mbi tokë. Ndonëse numri i saktë

Përzgjedhja e redaktorit

Izraeli mund të bëhet “Ukraina e dytë”

Sigurisht edhe këtë herë, Amerika duket se luan një rol

Kush është Margo Martin, gruaja që shoqëron kudo Trumpin

Margo Martin, zëvendësdrejtoresha e komunikimit për Donald Trump, ishte një