Dossier

Të fundit

Pse Amerika ka një tavan të borxhit, dhe pse rrezikon herë pas here falimentimin

Borxhi i qeverisë amerikane prej 31.38 trilion dollarësh, është rreth 22 për qind më shumë se vlera e të gjitha

Kronika nga vendi më i dhunshëm i Evropës

Didier Leschi, i cili ka drejtuar OFFI, zyrën franceze të imigracionit dhe integrimit, që nga viti 2015, konfirmon për Panorama

Gjermania po ble sistemin e frikshëm izraelit “Arrow 3”

Në sfondin e nismës gjermane është lufta ruse kundër Ukrainës, se NATO vlerëson se kjo luftë ndryshoi rrënjësisht situatën e

“Të gjithë burrat janë ther me thikë dhe me spata duke i pasun duart e lidhura”

BURIMET SHQIPTARE MBI KRIMET DHE MIZORITË SERBE NDAJ SHQIPTARËVE 1912-1915 (2) Kryetari i Komunës së Sanakosit, Mehmet Bushi, më 21

MES LUFTËS NË GAZA: Aty ku myslimanët kujdesen për sinagogat

David Ashkenazy, kryetar i bordit që drejton Beth El Sinagogue, sekretar nderi i Sinagogës Maghen David dhe anëtar i bordit

KUR SHQIPTARËT VRITESHIN SI MINJ! Burimet shqiptare mbi krimet dhe mizoritë serbe ndaj shqiptarëve 1912-1915

Mizorive dhe barbarizmave serbe dhe atyre bullgare nuk i shpëtoi as popullsia shqiptare e Kërçovës. Në pranverën e vitit 1913

Sa shqiptarë banonin në Athinë dy shekuj më parë?

Në kapitullin dy të librit të tij, Abou shkruan si më poshtë: “Shqiptarët përbëjnë rreth një të katërtën e popullsisë

Nga Ukraina në Gaza, si po përhapen luftërat në botë

Nëse lufta në Ukrainë mbetet një plagë e hapur në Europë dhe Lindja e Mesme mbetet e ndezur, Perëndimi do

Humbi 60 familjarë, i mbeti vetëm mbesa e vogël. Yasmeen: Dua që ajo të ecë sërish! (FOTO)

Në javën e dytë të konfliktit në Gaza, gjatë orëve të para të mëngjesit bombat vranë qindra njerëz në pak

LUFTA IZRAEL-HAMAS: Negociatat, në dorën e dy spiunëve të fuqishëm!

Një person i njohur me statusin e negociatave tha për New York Times se një rrethanë e vështirë është fakti

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në