Fotogaleri

Të fundit

Kulla e Pizës sërish “vishet” me flamurin gjigand të Palestinës

Një grup prej 15 studentësh kanë mësyrë këtë të diele sërish Kullën e Pizës, duke kapërcyer kontrollet e sigurisë dhe

NAKBA, ose KATASTROFA sipas palestinezëve (FOTO)

Nakba, ose “katastrofë” në arabisht. Ngjarja më dramatike për palestinezët. Termi i referohet luftës së vitit 1948 kur Izraeli luftoi

Të sigurosh bukë dhe ujë në mes të bombave

Teksa konflikti mes Izrealit dhe Hamasit vijon, pajisja me ndihma humanitare për banorët në Gaza sa vjen e bëhet më

“Pa pantallona”, trendi i ri që po promovohet nga të gjithë VIP-at (FOTO)

Mos veshja e pantallonave është trendi i ri për stinën më të ftohtë të vitit. Është një trend që përveçse

MIJËRA FËMIJË NËN RRËNOJA E MBI 4300 TË VRARË! Gaza përmes fotove të dhimbshme

Sipas “Defense for Children International-Palestine”, forcat izraelite kanë vrarë dy herë më shumë fëmijë palestinezë në Rripin e Gazës gjatë

“Jerusalemi i ri”, një vend i shenjtë dhe mahnitës me kisha “të varrosura” nën shkëmb (FOTO)

Legjenda thotë se kishat “Lalibela” të gdhendura thellë në shkëmb në Etiopinë veriore, u ndërtuan me ndihmën e engjëjve. Rreth

Magjike dhe përrallore, qytetet më të bukura të ndërtuara në shkretëtirë (FOTO)

Ndërtimi i një qyteti në mes të shkretëtirës dikur bëhej nga njerëz të cilët nuk kishin zgjedhje tjetër dhe vendosnin

Nga Miçigani në Romë, bota në protestë kundër sulmeve izraelite në Gaza! Mijëra bllokojnë rrugët në Dortmund, New York e Gjenevë!

Në një nga marshimet më të mëdha, turma e përbërë nga qindra e mijëra përshkuan qendrën e kryeqytetit britanik, Londër,

Shtëpia e vërtetë e Barbie del në shitje (FOTO)

Një shtëpi si ajo e Barbie ka dalë në shitje për 1.1 milionë dollarë. Banesa ndodhet në Uiskonsin të Shteteve

7 vendet që i paguajnë njerëzit për t’u zhvendosur dhe jetuar atje

Të gjithë njerëzit thonë se kanë ëndërruar të paktën një herë për të paketuar çantat dhe për t'u zhvendosur në

Përzgjedhja e redaktorit

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908