Fotogaleri

Të fundit

Fshati ku nuk mund të jetojë asnjë burrë (FOTO)

Një vend për gratë, nga gratë: kjo është ajo që përfaqëson Umoja, një fshat në Kenian veriore. Ngjason shumë me

Kalaja 1000-vjeçare që i bën ballë Oqeanit Atlantik (FOTO)

Rreth 1000 vjet më parë, filloi ndërtimi i një kalaje të mrekullueshme në brigjet e Francës. Ajo do të shndërrohej

Ishulli i sunduar nga lepujt, kryeqendra e prodhimit të armëve kimike gjatë Luftës së Dytë Botërore (FOTO)

E vendosur në brigjet e Japonisë, Okunoshima është një ishull i vogël në rajonin Takehara të Hiroshima, që njihet gjithashtu

Fshati grek ku “ligjin” e bëjnë femrat, e ku burrat marrin mbiemrin e gruas (FOTO)

Ishulli Kerpe në Greqi ka ruajtur strukturën e tij matriarkale për shumë vite. Në fshat, gruaja si përcaktuese e jetës,

Burri çau murin e bodrumit të tij dhe zbuloi tunelet, misteri i qytetit antik në Turqi (FOTO)

280 metra nën sipërfaqen e Tokës, Cappadocia në Turqi është një rrjet tunelesh dhe banesash të ngjashme me shpellat që

Moderatorja e njohur lançon Ligën e Sporteve Topless me konkurrente modele (FOTO)

Ish-moderatorja e Golf Channel dhe Fox Sports, Holly Sanders ka krijuar një ligë sportive në disa disiplina ku konkurentet do

Ideja e Bugatti, apartamente luksoze me garazh brenda (FOTO)

Një kompleks rezidencial luksoz do të ndërtohet së shpejti në Dubai, nga Bugatti. Ky do të jetë projekti i parë

Fshati më i heshtur në botë, aty ku shumica e banorëve janë shurdhmemecë (FOTO)

Një fshat i populluar, por krejtësisht i qetë! I tillë është Dadkhai, një fshat i largët në Indi, në majë

Harrojeni Santorinin, ky ishull grek ju ofron të njëjtën eksperiencë magjike me më pak shpenzime (FOTO)

Kur përmenden pushimet në Greqi të gjithëve na shkojnë në mendje ishujt si Santorini, Mikonos apo Zakynthos, por pak kush

Projekti i çmendur: Hënë në mes të Dubait (FOTO)

Një arkitekt kanadez ka propozuar që në Dubai të ndërtojë një hotel në formën e Hënës. Projekti i Michael Henderson,

Përzgjedhja e redaktorit

TREGUES I VARFËRISË: Shpenzime rekord për ushqime, më të shtrenjtët në rajon dhe Evropë (TABELA)

Shpenzimi i një pjese të konsiderueshme të buxhetit lë më

Serbët në Kosovë, Bosnje e Mal të Zi armatosen përmes Kishës Ortodokse Serbe

Ish-politikani serb, Nenad Çanak, ka ngritur alarmin për rrezik në