Fotogaleri

Të fundit

Fshati grek ku “ligjin” e bëjnë femrat, e ku burrat marrin mbiemrin e gruas (FOTO)

Ishulli Kerpe në Greqi ka ruajtur strukturën e tij matriarkale për shumë vite. Në fshat, gruaja si përcaktuese e jetës,

Burri çau murin e bodrumit të tij dhe zbuloi tunelet, misteri i qytetit antik në Turqi (FOTO)

280 metra nën sipërfaqen e Tokës, Cappadocia në Turqi është një rrjet tunelesh dhe banesash të ngjashme me shpellat që

Moderatorja e njohur lançon Ligën e Sporteve Topless me konkurrente modele (FOTO)

Ish-moderatorja e Golf Channel dhe Fox Sports, Holly Sanders ka krijuar një ligë sportive në disa disiplina ku konkurentet do

Ideja e Bugatti, apartamente luksoze me garazh brenda (FOTO)

Një kompleks rezidencial luksoz do të ndërtohet së shpejti në Dubai, nga Bugatti. Ky do të jetë projekti i parë

Fshati më i heshtur në botë, aty ku shumica e banorëve janë shurdhmemecë (FOTO)

Një fshat i populluar, por krejtësisht i qetë! I tillë është Dadkhai, një fshat i largët në Indi, në majë

Harrojeni Santorinin, ky ishull grek ju ofron të njëjtën eksperiencë magjike me më pak shpenzime (FOTO)

Kur përmenden pushimet në Greqi të gjithëve na shkojnë në mendje ishujt si Santorini, Mikonos apo Zakynthos, por pak kush

Projekti i çmendur: Hënë në mes të Dubait (FOTO)

Një arkitekt kanadez ka propozuar që në Dubai të ndërtojë një hotel në formën e Hënës. Projekti i Michael Henderson,

Imazhi i Tokës si nuk e keni parë kurrë më parë (FOTO)

Sateliti Meteosat i Gjeneratës së Tretë Imager-1 (MTG-I1) u lëshua me një raketë Ariane 5 më 13 dhjetor 2022 dhe

Parada 50 milionë paundëshe, qindra Lamborghini mbushin pistën e F1 (FOTO)

Në 60-vjetorin e kompanisë italiane Lamborghini, 382 supermakina të kësaj marke janë bërë bashkë për një paradë me vlerë totale

Fshati në formë njeriu i shekullit V para Krishtit (FOTO)

Në Itali gjendet një nga fshatrat më të bukur e të veçantë të parë nga lartësia. Bëhet fjalë për fshatin

Përzgjedhja e redaktorit

Çfarë përfitojnë shqiptarët nga baza e NATO-s në Kuçovë?

Në 4 mars 2024, do të përurohet baza ushtarake e

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”