Fotogaleri

Të fundit

Gjashtë orë “luftë” mes rojeve dhe të burgosurve (FOTO)

Pamje dramatike tregojnë pasojat e një luftë të vërtetë që ndodhi mes rojeve dhe të burgosurve në një burg në

Shanset ishin 1 në 22 milionë, qeni gjen dhurues organesh për zonjën e tij (FOTO)

Shanset ishin 1 në 22 milionë. Por Dobermann "Indie" kishte hundën e duhur dhe nuhati dhuruesin e përsosur të organeve

E mbijetuara nga tërmeti bashkëjeton me qenin që ia shpëtoi jetën (FOTO)

Më 6 shkurt, tërmetet me magnitudë 7.7 dhe 7.6 ballë të shkallës Rihter goditën një sërë zonash turke, duke marrë

Mediat franceze: Shqipëria, në zbulim të “Tajlandës së Vogël” (FOTO)

Media franceze France 2 i ka kushtuar së fundmi një reportazh Shqipërisë turistike, ku e krahason jugun e vendit me

Njihuni me artistin nga Shkupi që realizon atlete për VIP-at e huaj (FOTO-VIDEO)

Satja Grabuloski i shndërron atletet në vepra arti përmes vizatimeve të tij Në një studio të improvizuar në një apartament

Brenda fabrikës së armëve amerikane, pranë shtëpisë së Joe Biden (FOTO)

Pranë një autostrade në Scranton, Pensilvani, qytetin e lindjes së presidentit amerikan, Joe Biden, qindra punonjës e robotë gjigantë prodhojnë

Pamje apokaliptike nga Rusia, hiri vullkanit ngrihet deri në 20 mijë metra lartësi (FOTO)

Mëngjesin e së martës, vullkani Shiveluch shpërtheu në rajonin lindor të Rusisë Kamchatka, duke ngritur në qiell një re të

Daily Mail artikull për bregdetin e Dhërmiut: Perla e fshehur e Evropës (FOTO)

Një çift udhëtarësh kanë zbuluar një parajsë të fshehtë, të krahasueshme me Balin, me vendpushime luksoze, sipas një artikulli të

Liqeni i Komanit, “parajsa” e alpeve shqiptare (FOTO)

Lumi i Shalës në liqenin e Komanit është kthyer  vitet e fundit në një nga vendet më tërheqëse lumore të

Njihuni me “Barbie” nga Brazili dhe shtëpinë e saj totalisht rozë (FOTO)

Bruna Carolina Peres është një grua braziliane e cila në rrjetet sociale njihet si “Barbie”. Me më shumë se 20

Përzgjedhja e redaktorit

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak

PANDEMI E PACIENTËVE ME KANCER: Pak ilaçe e shumë pacientë!

Mesatarisht, në Maqedoninë e Veriut, në periudhën 2012-2021 ka 6.908