Fotogaleri

Të fundit

Tigrat siberianë sherr për një femër (FOTO)

Dy tigra siberianë që janë në rrezik zhdukjeje janë fotografuar duke u zënë për një femër. Fotografi Ingo Gerlach ishte

Festimet e Krishtlindjes, të dehur e të zhveshur nëpër rrugë (FOTO)

Është vetëm fundjava e parë e muajit dhjetor dhe të rinjtë britanikë e kanë përdorur atë si justifikim për të

Janë krejtësisht të huaj, por duken si binjakë (FOTO/VIDEO)

Me bluzat e tyre të njëjta, mjekrën dhe syzet, mund të mendoni se këta njerëz janë binjakë. Por në fakt

Rruga që zhduket në det dy herë në ditë (FOTO)

“Passage du Gois” është një rrugë që lidh Gulf of Burnёf me ishullin e Noirmoutier, në Francë. Për shkak të

Rrugica e puthjeve që sjell lumturi për çiftet

Qyteti meksikan  Guanajuato është  i njohur për rrugët e tij piktoreske, por veçanërisht për “El Callejón del Beso” (Rrugica e

Si duket sot ky bebe i famshëm? (FOTO)

Për shumë prej nesh është një fytyrë e njohur, i ashtuquajturi “Djali i suksesit”. Por cili është vallë djali, që

Gruaja me flokët 17 metra rrezikon të paralizohet

Gruaja me flokët më të gjatë në botë, e cila i mban ato në formë rastash është martuar me një

E rrallë: Bashkëshorti mbjell mijëra lule për bashkëshorten e verbër

Pasi gruaja e tij humbi shikimin kur ishte 52-vjeç, bashkëshorti i saj mbolli mijëra lule rozë përpara shtëpisë së tyre,

Një deputete si Valeria (FOTO)

​Valeria Egorova është një anëtare e parlamentit ukrainas, ndërsa lideri i Partisë Radikale të Ukrainës, Oleh Lyashko ka një qasje

Rusia klonon qen për luftë (FOTO)

Policia e shërbimet e sigurisë në Rusi janë duke testuar “qentë specialë të dizajnuar”, të cilët janë klonuar për të

Përzgjedhja e redaktorit

Homazh përmes vargjeve të përmbledhjes poetike “Nga mështeknaja e babait me mallëngjim”

Poetja, studiuesja e letërsisë dhe intelektualja e përmasës mbarëkombëtare, Lindita

Shqiptarët po mbajnë gjallë Perëndimin në Ballkan (TABELA)

Për Rusinë dhe kundër Bashkimit Evropian dhe kundër SHBA-ve. Përveç