Kuriozitete

Të fundit

Gorilla më e vjetër në botë shpëtohet nga tumori (FOTO)

Gorilla Colo e cila feston 60 vjetorin e lindjes këtë muaj është shpëtuar nga ekipi mjekësor pasi i është larguar

Kripa nuk përdoret vetëm në kuzhinë, por edhe këtu… (VIDEO)

Ne e përdorim kripën për çdo gjë, që prej ushqimit e deri tek pastrimi i rrugëve të ngrira në kohën

Njihuni me postierin, babanë e 1300 fëmijëve!

Ish-postieri i nga Tennesse i Shteteve të Bashkuara, është i ati i mbi 1300 fëmijëve jashtëmartesorë. Pensionisti 87-vjeçar, ka lënë

Plaku 80 vjeçar që nuk është larë për 60 vite! (FOTO)

Disa njerëz bëjnë dush dy herë në ditë, disa të tjerë një herë e disa të tjerë 3 ose 4

Reagimi i rosakut kur e sheh shokun e tij (VIDEO)

Një rosak është gëzuar shumë kur e ka parë shokun e tij teksa ka dalë nga autobusi shkollor, për t'u

Kështu funksionon trupi i njeriut!

- Lotët dhe mukusi përmbajnë një enzimë (lizozima), e cila thyen murin qelizor të shumë baktereve. Kjo është në avantazhin

Nuk është ashtu siç duket… (VIDEO)

De’arra dhe Ken, dy të rinj mjaft të njohur në YouTube, e kanë zakon t’i bëjnë shaka të kripura njëri-tjetrit.

Mashtrimet e magjistarëve: Ja se si realizohen ato (Foto)

Ne jemi të habitur shpesh nga shfaqjet me truqe të magjistarëve të famshëm si Doug Henning, David Copperfield e të

Kur boshnjaku e ndërron çezmën (VIDEO)

Ndërsa për shumicën e mjeshtërve, kjo do të ishte një detyrë e lehtë, për boshnjakun ishte pothuajse e paarritshme. Ai

Ukrainaset shesin flokët për 100 dollarë!

Paga mesatare në Ukrainë është 200 dollarë, ndërsa femrat shesin flokët e tyre për 97 dollarë! Ja se si Ukraina

Përzgjedhja e redaktorit

Pallanka para Tetovës, Gostivarit, Strugës…

Për herë të dytë, të tretë..., stafeta “Qytet i kulturës”

MATEMATIKAT ZGJEDHORE: Çfarë po ndodh me Frontin Evropian?

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një deklaratë para pak